Rektör Hoca ilk geldiğinde dile aldığı herşeyi bir bir hayata geçiriyor.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Güzel Şeyler Oluyor Rektör Hoca ilk geldiğinde dile aldığı herşeyi bir bir hayata geçiriyor. Haber: Yasemin Özçelik Rize RTEÜ, Ülkemizin köklü üniversitelerinden İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bilim Dalının birbirinden değerli hocalarını ağırladı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ve Türk Gastroenteroloji Derneği (TGD) tarafından ortaklaşa düzenlenen “A’dan Z’ye Endoskopik Ultrasonografi (EUS)..

Rektör Hoca ilk geldiğinde dile aldığı herşeyi bir bir hayata geçiriyor.
Tarih : Okunma : 15 Defa Okundu... Yorum Yap

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Güzel Şeyler Oluyor

Rektör Hoca ilk geldiğinde dile aldığı herşeyi bir bir hayata geçiriyor.

Haber: Yasemin Özçelik

Rize RTEÜ, Ülkemizin köklü üniversitelerinden İç Hastalıkları Anabilim Dalı Gastroenteroloji Bilim Dalının birbirinden değerli hocalarını ağırladı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ve Türk Gastroenteroloji Derneği (TGD) tarafından ortaklaşa düzenlenen “A’dan Z’ye Endoskopik Ultrasonografi (EUS) Okulu” RTEÜ Eğitim Araştırma Hastanesinden canlı yayınla gerçekleştirildi.

Operasyona , Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğr. Üyesi ve TGD Akademik Gelişim Okulu Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Remzi Adnan Akdoğan ile birlikte, Türk Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Dilek Oğuz, TGD Akademik Gelişim Okul Müdürü Prof.Dr. Müjde Soytürk, Türk Gastroentroloji Derneği Başkanı ll. Başkanı Prof.Dr. Mehmet Cindoruk, İstanbul Tıp Fakültesinden Prof Dr Filiz Akyüz,
Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden Prof Dr Yusuf Erzin, Bezm-i Alem Tıp Fakültesinden Prof Dr Hakan Şentürk, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden emekli öğretim üyesi Prof Dr Cem Kalaycı, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof Dr Gürhan Şişman, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof Dr Ömer Özütemiz, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Göksel Bengi ve Türkiye genelinde alanında uzman birçok hoca katılım gösterdi.

Rektörümüz Prof.Dr. Yusuf Yılmaz ve Öğr. Üyesi ve TGD Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Remzi Adnan Akdoğan ev sahipliğinde şehrimizde, Göksel Bengi hocamızın deyimiyle ”güzel Rize de” gerçekleştirilen operasyon, işleme ihtiyacı olan hastalarımızın işlemlerinin yapılması anlamında bu konuda yetenekli bilgili tecrübeli hocalar tarafından yapılarak , hemde yeni başlayan doktorlarımızın hem tecrubelerini bilgilerini arttırması açısından güzel bir kurs programı oldu.

Prof.Dr. Müjde Soytürk ise canlı vakkalar üzerinde bugün çok büyük işlemler yapıldığını normal bilinen metodlar ile teşhisi konulamamış olgulara teşhişlerin konulduğunu onlar için büyük fayda sağladığımızı düşünüyorum diyerek , genç Gastroenterologlar tecrübeli Gastroenterologlar ile birlikte işlem gerçekleştirdi
şuna inananın Gastroenteroloji alanında doktorlarımız dünyada boy ölçüşecek düzeydedir en iyi işlemleri en zor işlemleri dünyada yapılan işlemlerin Türkiye’de yapabilme kapasitemiz vardır, daha da ileriye götürmek istiyoruz şeklinde duygularını dile getirirken tekrardan geleceğinin sözünü verdi.

Prof.Dr. Müjde Soytürk, Rektörümüz Prof.Dr. Yusuf Yılmaz’ın teklifi üzerine ”elbette bu gibi vakkalarda seve seve tekrardan gelip operasyonu burada yapabileceğini söyledi”

Rektör Hoca ; bu cihaz nedeniyle hastayı farklı bir şehre göndereceğimize ki bu hasta için her şekilde zorlu bir süreç değerli hocalarımızı buraya davet ederek hem hastalarımız hem genç doktorlarımız için inanılmaz bir kazanım. Derneğimizin bu destekleri işallah sürecektir diyerek önümüzde ki günlerde karaciğer hastalıkları alanındaki Ulusal Hepatoloji Kongresi’nin Mayıs 2024’te Rize’de yapılacağı müjdesini verdi.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş