RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ DOĞA KORUMA İLE PROTOKOL YAPTI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ DOĞA KORUMA İLE PROTOKOL YAPTI Üniversitemiz ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü arasında Rize İlinin Flora(Damarlı Bitkiler), Fauna (Kuşlar, Memeliler, Çift Yaşarlar, Sürüngenler, İç Su Balıkları) ve Habitat/Ekosistem İzleme işine ilişkin protokol imzalandı. Haber: Bayram Ali Kavalcı Protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile..

Tarih : Okunma : 18 Defa Okundu... Yorum Yap

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ DOĞA KORUMA İLE PROTOKOL YAPTI

Üniversitemiz ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü arasında Rize İlinin Flora(Damarlı Bitkiler), Fauna (Kuşlar, Memeliler, Çift Yaşarlar, Sürüngenler, İç Su Balıkları) ve Habitat/Ekosistem İzleme işine ilişkin protokol imzalandı.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Ahmet USTA tarafından imzalandı.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Bilgin ve Rize Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Miktat Özyanık da katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Rektörümüz, protokolün Üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını diledi.

Protokol ile Rize İlinin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi kapsamında hazırlanan sonuç raporundaki izleme planlarına göre, damarlı bitkiler ve omurgalı yaban hayvanları (kuşlar, memeliler, sürüngenler, çift yaşarlar ve iç su balıkları) tür/popilasyon düzeyinde, özellikli alanları ise habitat/ekosistem düzeyinde izlenmesi amaçlanıyor.

İlk yorumu siz yazın