POLİS 176 YAŞINDA

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle POLİS 176 YAŞINDA 10 Nisan 1845 Polis teşkilatımızın kuruluş tarihi. Yurtiçinde can ve mal güvenliğimizin teminatı olan Türk Polis teşkilatında büyük gelişme ve yenilikler oluyor. Gelişen teknolojiyi bütün çalışmalarında kullanan Türk Polis teşkilatı bir yaş daha kıdemleşti diyebiliriz. Yaş itibariyle neredeyse yarım asır öncesindeki imkânlarla hizmet yapan Polis teşkilatını da biliriz…

POLİS 176 YAŞINDA
Tarih : Okunma : 16 Defa Okundu... Yorum Yap

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

POLİS 176 YAŞINDA

10 Nisan 1845 Polis teşkilatımızın kuruluş tarihi.

Yurtiçinde can ve mal güvenliğimizin teminatı olan Türk Polis teşkilatında büyük gelişme ve yenilikler oluyor.

Gelişen teknolojiyi bütün çalışmalarında kullanan Türk Polis teşkilatı bir yaş daha kıdemleşti diyebiliriz.

Yaş itibariyle neredeyse yarım asır öncesindeki imkânlarla hizmet yapan Polis teşkilatını da biliriz.

Hizmette kalitenin yakalanması için, vatandaşa daha güvenli ve hızlı hizmet için alet edevat yani teknik olarak donatılan Polisimiz eğitim bakımından da çok ön saflara geçti. Eğitim dediysem polis memurlarındaki tahsil durumunu belirttim.

Polisin öncelikle tahsil seviyesi yükseldi. İyi hatırlarım benim akranlarımın bir önceki devresinde Ortaokul mezunlarından Polis memuru alınırken şimdi Üniversite mezunu polis oluyor. Ayrıca birçok eğitici aşamalardan geçmeleri de işin başka ayrıntısı.

Polis güvendir derken abartmıyorum.

Hepimiz kabul etmeliyiz ki şehirde mahallede her başımız sıkıştığında 155 alo Polis telefonunu muhakkak bir kez çevirdiğimiz olmuştur. Günümüzde yaşadığımız Pandemi şartlarında dahi bizler için canla başla çalışan Emniyet camiası ile karşı karşıyayız.

Polis teşkilatında gerek tahsil seviyesinin yükselmesi gerek teknik alet edevat, silah, mühimmat donanım ve en önemlisi bilgili dirayetli ve konulara vakıf amir memur ve Müdürlerin görevde olmaları vatandaş olarak avantajımızdır.

Rize’de Polisimizden bahsedersem 3 yıl önce makamında menfur bir hain saldırıda hayatını kaybeden Rahmetli Altuğ Verdi Müdürüme Allah’tan Rahmet diliyorum. Altuğ Müdür görev anlayışı, kişilerle diyaloğu ve yaklaşımı ile apayrı bir şahsiyetti.

Rize ve ilçelerinde giriş ve çıkışlarda Polis tarafından konulan uygulama kontrol noktaları insanımızın güvenliği içindir.

Polis noktasından kimse korkmamalı. Gayet yerinde, bu çalışmaların sürdürülmesinden yanayım, devamı sağlanmalıdır.

Yazımın başında Polis güvendir derken inanın her polis kontrol noktası gördüğümde kendimi emniyette ve huzurlu hissediyorum. Pandemi süreci hariç, aracımla görev icabı çok seyahat eden birisiyim. Rize dışına çıktığımda karayolundaki en büyük güvencem cefakâr Türk Polisidir.

10 Nisan 1845 de kurulan Emniyet teşkilatımız 176 yıldır bizim için görev başında.

Can mal güvenliğimiz için görevde olan Türk Polis Teşkilatının yeni yaş yılını kutluyor ve tebrik ederim.

Polis güvendir, güveni kontrol için isteyen istediği noktada veya makamda Polisimizin sıcak çayını içebilir.

Asayiş görevi kolay değil, bu süreçte görev başında çok şehitlerimiz olmuştur. Bütün Şehitlerimizi Rahmetle minnetle anıyorum.

Rize’de insanımızın trafik, asayiş ve can güvenliği, uyuşturucu narkotik konularında yaşanabilecek ortam için 24 saat ekibiyle birlikte görevde olan İl Emniyet Müdürümüz Sn. Nurettin Gökduman adı geçen konulara tecrübesiyle vakıf.

Rize Emniyet teşkilatının bütün çalışanlarını başta Nurettin Gökduman Müdürüm olmak üzere tebrik eder vazifelerinde başarılar diliyorum.

Polis teşkilatımızın 176.yılını kutluyorum, iyi ki varsınız

İlk yorumu siz yazın