ÖZEL İDAREDE NELER OLUYOR

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle ÖZEL İDAREDE NELER OLUYOR Yerelde bilhassa köylerimizde altyapı konusunda hizmeti Özel İdareler yapar. Bu kurum hakkında son zamanlarda birçok olumsuzluk duyumları ve olayları var. Yerelde tamamen siyasallaşan ve halkın nazarında irtifa kaybına geçen Özel İdarede sular durulmuyor. İrtifa kaybı nerede başladı derseniz yazmakta imtina etmem yine hatırlatayım. İkizdere İlçe Özel İdare..

Tarih : Okunma : 197 Defa Okundu... Yorum Yap

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

ÖZEL İDAREDE NELER OLUYOR

Yerelde bilhassa köylerimizde altyapı konusunda hizmeti Özel İdareler yapar.

Bu kurum hakkında son zamanlarda birçok olumsuzluk duyumları ve olayları var.

Yerelde tamamen siyasallaşan ve halkın nazarında irtifa kaybına geçen Özel İdarede sular durulmuyor.

İrtifa kaybı nerede başladı derseniz yazmakta imtina etmem yine hatırlatayım.

İkizdere İlçe Özel İdare Müdürü Ali Osman Aksu’yu 2014 de önce Fındıklı ilçesine sonra Ardeşen ilçesine sürgün başlayalı beri İl Özel İdare bana göre hızla irtifa kaybediyor.

İl Özel idaresi partinin yan kuruluşu değildir. AKP ye biat edenler nedense koltuklarını koruyor. İtaat etmeyenler Ali Osman Aksu Müdürüm gibi rahmetli oluyor veya sürgün yiyor. Bunun vebali Aksu’yu İkizdere’den uzaklaştıranların boynunadır. İl Özel İdarede kimlerin partilimiz diye korunup kollandığını az çok biliyoruz, zira o kutsal görevde 1999-2004 yılları arasında İl Genel Meclis Üyeliğinde bulunmuştum. Görev süresince halka hizmeti ön plana çıkararak bugünkü gibi partizanlıkla hiç karşılaşmadığımı itiraf etmeliyim.

Tasarruf gerekçesiyle İlçe Özel İdareleri kapatılmış ama bu tasarruf bana çok gülünç geldi söylemek isterim. Kapatmakla üstünüze yok onu zaten Adliye’den hatırlıyoruz. Kapatmak çare değil önemli olan halka yararlı işletmeler açarak halkın güvenini kazanmak duasını almaktır.

Kapatmakla, görevden almakla nefretten başka kazandığınız birşey yok. Sonuçlarını sandıkta görüyorsunuz zaten.

Seçim kampanyası süresince ulaşılan her kurum ve kuruluşlar nezaketen ziyaret edilir. Bu her parti için geçerlidir. Fakat nedense İkizdere’de nezaketten anlamayanlar o kadar çok ki. Yerel seçim zamanı İkizdere MHP adayları İlçe Özel İdare Şantiyesine ziyarette bulunmuş, fotoğraf çektirmiş ve bu bugün aleyhte kullanılıyorsa affedersiniz ama bu insanlık değil zorbalığın ta kendisidir. Dahası Şeflik yapan arkadaşın yakın akrabası başka bir partiden Milletvekili adayı oldu diye Şefi görevden almalar hiç şık değil beyler. Bu devran bir gün dönerse gidecek kapı bulamayabilirsiniz haberiniz olsun.

İlçede Özel İdare Şantiye Şefliğini yaklaşık 4 yıldır başarıyla yürüten 29 Köy Muhtarının derdine sıkıntısına zamanında yetişerek cevap veren Şef Talat Keskin’in görevden alınma gerekçesi nedir.

Her vatandaşın bir siyasi görüşü olur. İstediği partiye rey verir

İlk yorumu siz yazın