OVİT YOLUNU UNUTAN ATANMIŞ BAKAN

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle OVİT YOLUNU UNUTAN ATANMIŞ BAKAN Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ulaştırma Bakanlığına atadığı Bakan Rize’ye gelmiş ve bazı açıklamalarda bulunmuş. Atanan Bakanın karşılanmasında ve programında il merkezine olmadığım için katılamadım. Katılsaydım 5 yılı aşkın süredir yapılmayan Ovit Tüneline çıkan 20 km lik yolu soracaktım. Bakan yapılmayan değil yapılıp trafiğe açılan yollardan, tünellerden bahsetmiş. Sn…

Tarih : Okunma : 30 Defa Okundu... Yorum Yap

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

OVİT YOLUNU UNUTAN ATANMIŞ BAKAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ulaştırma Bakanlığına atadığı Bakan Rize’ye gelmiş ve bazı açıklamalarda bulunmuş.

Atanan Bakanın karşılanmasında ve programında il merkezine olmadığım için katılamadım. Katılsaydım 5 yılı aşkın süredir yapılmayan Ovit Tüneline çıkan 20 km lik yolu soracaktım.

Bakan yapılmayan değil yapılıp trafiğe açılan yollardan, tünellerden bahsetmiş.

Sn. Uraloğlu, İyidere – İkizdere Yolu ile Hurmalık Tünellerinden 2 Yılda 43 Milyonluk tasarruf edildiğini söylemiş.

Tamamlanan hizmetleri anlatan atanmış Bakan yapılmayan yollardan niye bahsetmiyor anlamış değilim.

5 yıldır kazma vurulmayan İkizdere-Ovit yolunu,10 yıldır bir türlü yapılmayan 7200 metrelik KIRIK ve 3100 metrelik DALLIKAVAK Tünellerini niye unutuyor.

İyidere-İkizdere Yolu Hurmalık-1 ve Hurmalık-2 Tünellerinin hizmete girmesinin 2. yılında yıllık kazanımlarını bildirdi.

Atanmış Bakanın övünerek bahsettiği İyidere-İkizdere Yolu Hurmalık-1 ve Hurmalık-2 Tünelleri ile birlikte bağlantı yollarının yapımına 2008 yılında başlanmış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 Eylül 2021’de hizmete açılmıştı.

Sormak istiyorum 2 yıl önce hizmete giren Hurmalık Tünellerini dilinize dolayacağınıza 5 yıldır yapmadığınız İkizdere-Ovit Tüneli arasındaki 20 km den de keşke bahsetseydiniz, bu yolu ne zaman yapacaksınız.

Sn. Bakan sözüm size, Rize-Erzurum karayolunun adam gibi bir yol olmasını istiyorsanız eski defterleri karıştırmadan İkizdere-Tünel 20 km’yi, KIRIK-DALLIKAVAK Tünellerini ve bağlantı yollarını ZİGANA Yollarını tamamladığınız gibi tamamlayarak hizmete sokarsanız o zaman ne kadar övünürseniz haklısınız diye yazacağım.

Bakan açıklamasında, uzunluğu 10,6 kilometre olan 6 çift tüp tünelli, 117 metre uzunluğunda 4 tek köprülü, 992 metre çift köprülü, 2 köprülü kavşağı ile toplam uzunluğu 37,9 kilometre olan İyidere-İkizdere Yolu ile Hurmalık Tünellerinin, 2 yılda zamandan 27 milyon lira, akaryakıttan 16 milyon lira olmak üzere toplamda 43 milyon lira tasarruf edildiğini söylemiş.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş