MASKE ÜRETİMİNE DESTEK OLAN KAYMAKAMA TEŞEKKÜR ETTİLER

MASKE ÜRETİMİNE DESTEK OLAN KAYMAKAMA TEŞEKKÜR ETTİLER -İKİZDERE HALK EĞİTİMDE İŞKUR DESTEKLİ MASKE ÜRETİLİRKEN, İŞADAMLARI MAKİNE DESTEĞİNDE BULUNDU İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünde 12 kursiyerin devam ettiği İŞKUR destekli Maske üretim kursunda üretim devam ediyor. İŞKUR destekli ilk maske üretim kursu olan bu projeye Kaymakam Cafer Kaymakçı ve İkizdereli İşadamları da makine hibe ederek..

Tarih : Okunma : 41 Defa Okundu... Yorum Yap

MASKE ÜRETİMİNE DESTEK OLAN KAYMAKAMA TEŞEKKÜR ETTİLER

-İKİZDERE HALK EĞİTİMDE İŞKUR DESTEKLİ MASKE ÜRETİLİRKEN, İŞADAMLARI MAKİNE DESTEĞİNDE BULUNDU

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünde 12 kursiyerin devam ettiği İŞKUR destekli Maske üretim kursunda üretim devam ediyor. İŞKUR destekli ilk maske üretim kursu olan bu projeye Kaymakam Cafer Kaymakçı ve İkizdereli İşadamları da makine hibe ederek destekte bulundular.

İkizdere Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fatma Kalemci Rize’de ilk kez açılan İŞKUR destekli proje hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi ’planlaması ile açılan “Koruyucu Maske Üretimi” kursunda öğrencilere ve yetişkinlere yönelik faklı maskeler üretilmektedir. Maske üretimi alanında ARGE çalışması yapıldı. ARGE çalışmaları maskelerin kumaş koruyuculuğu, modellerin rahat kullanımı, ergonomik oluşu ve eğitim mesajlarını içermektedir. Eğitim sloganını içeren maske modellerde, 6-12 yaş grubuna yönelik olarak “MASKE-TEMİZLİK-MESAFE” sloganı ile yaş grubuna hitap eden ilgi çekici görselleri bir arada kullanıldı. Çünkü halkı bilinçlendirecek ve koruculuğun ve yayılmanın önlenmesini her an hatırlatıcı sloganların bulunmasını önemsendi. 0- 12 yaş grubu için görsel eğitim çok önemli. 0-6 yaş grubu için de görsel ilgi çekici ve eğitici maskeler tasarlandı, Onlara sosyal mesafe ve hijyene dikkat etme, maskelerdeki görseller ile sürekli olarak hatırlatılmaktadır. Burun kenarlarından hava akışını engelleyerek koruyuculuğu artıran ve gözlük buharlaşmasını engelleyen maske modelleri çalışıldı.

Koruyucu Kıyafet Dikimi (İş Önlüğü, İş Tulumu, Yüz Maskesi, Bone, Galoş) Kursu” İkizdere Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü-İş Kurumu İşbirliği ile açılan 45 günlük kursumuz 23 Ekim’de sona erecek. İŞKUR işbirliği ile maske üretim kursu açan ilk Halk Eğitim Merkeziyiz.

ANA SINIFI ve 1.SINIFLARA HEDİYE MASKE

Çocuklar için özel olarak üretilen maskeleri İkizdere Atatürk İlkokulu Anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine 6 şar adet hediye edildi, yüzü yüze eğitim başladığında diğer kademelerdeki öğrencilere de maskeler hediye edilecektir. Ayrıca üretilen maskeler satışa sunulmuştur. Maskelerin yıkanabilir olması, kaliteli ve uygun fiyat olması dolayısıyla maskeleri ilgi yoğun olmaktadır.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş