KIRSAL KALKINMA DESTEKLEMESİ İÇİN SON MÜRACAAT 30 EYLÜL

– -TARIM BAKANLIĞININ KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARI HAKKINDA MUHTARLARA BİLGİ VERİLDİ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE- Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yürütülen 13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleri konusunda yatırımcılara yönelik olarak İkizdere Kaymakamlığı toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi için son müracaat 30 Eylül. Kaymakamlık toplantı salonundaki toplantı Kaymakam Tarık Buğra Seyhan Başkanlığında yapıldı…

KIRSAL KALKINMA DESTEKLEMESİ İÇİN SON MÜRACAAT 30 EYLÜL
Tarih : Okunma : 140 Defa Okundu... Yorum Yap

-TARIM BAKANLIĞININ KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARI HAKKINDA MUHTARLARA BİLGİ VERİLDİ

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE- Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yürütülen 13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleri konusunda yatırımcılara yönelik olarak İkizdere Kaymakamlığı toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi için son müracaat 30 Eylül.

Kaymakamlık toplantı salonundaki toplantı Kaymakam Tarık Buğra Seyhan Başkanlığında yapıldı. Bilgilendirme toplantısının açılışında konuşan Kaymakam Tarık Buğra Seyhan’ önemli bir tarım ülkesi olan Türkiye’de tarımsal üretim açısından yaşanan en önemli sıkıntılardan birinin üretime katma değer katan işleme, paketleme ve pazarlama alanıdır. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Destekleme Programı’nın bu yönüyle çok önemli olduğunu söylemek isterim. Ülkemizde üretilen gıda ürünlerinde uygun olmayan hasat, taşıma ve depolama şartları yüzünden büyük kayıpların olduğunu hatırlatan Kaymakam Seyhan, ülke olarak daha düşük maliyetle, daha rekabetçi bir yapıyla tarımı, hayvancılığı ve kırsal kalkınmayı gerçekleştirmesi gerektiğini vurguladı.

Yapılan konuşmanın ardından İkizdere İlçe Tarım personelleri tarafından katılımcılara; Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında sağlanan hibe destekleri ve başvuru şartları hakkında bilgiler verilerek yatırım niteliğinde olan yeni tesislere, kapasite artırımı ve teknoloji yenileme, Kırsal turizm işletmeleri, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri ile bilişim sistemleri ve eğitimine yönelik yatırım konularında hibe desteğinin verileceği belirtilerek, yöneltilen soruların cevaplandırılmasıyla toplantı sona erdi. Tarıma yönelik yatırım yapmak isteyenlere Bakanlık tarafından verilen yüzde 50 hibe desteği başvuruları 30 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.

İkizdere Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan toplantıya Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan başkanlık etti. Toplantıya Belediye Başkanı Hakan Karagöz, İlçe Tarım Müdürü Murat Kutluk, Köy ve Mahalle Muhtarları katıld

İlk yorumu siz yazın