KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELLERİ NE ZAMAN

KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELLERİ NE ZAMAN KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELLERİ DELME ÇALIŞMASININ TAMAMLANMAMASINA BÖLGE İNSANI TEPKİLİ ERZURUM ESKİ İL GENEL MECLİS ÜYESİ TAHSİN BAYRAMOĞLU’ 14.300 METRELİK OVİT TÜNELİ 6 YILDA TAMAMLANDI,3100 METRELİK DALLIKAVAK 10 YILDIR DELİNEMEDİ ’’ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İSPİR- Rize-Erzurum-Mardın Sevgi karayolu üzerinde bulunan Kırık ve Dallıkavak Tünellerinin 10 yıldır sürüncemede kalması yöre insanının..

Tarih : Okunma : 60 Defa Okundu... Yorum Yap

KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELLERİ NE ZAMAN

KIRIK VE DALLIKAVAK TÜNELLERİ DELME ÇALIŞMASININ TAMAMLANMAMASINA BÖLGE İNSANI TEPKİLİ

ERZURUM ESKİ İL GENEL MECLİS ÜYESİ TAHSİN BAYRAMOĞLU’ 14.300 METRELİK OVİT TÜNELİ 6 YILDA TAMAMLANDI,3100 METRELİK DALLIKAVAK 10 YILDIR DELİNEMEDİ ’’

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İSPİR- Rize-Erzurum-Mardın Sevgi karayolu üzerinde bulunan Kırık ve Dallıkavak Tünellerinin 10 yıldır sürüncemede kalması yöre insanının tepkilerine sebep oluyor.

Bölge için hayati önem arz eden KIRIK ve DALLIKAVAK Tünellerinin niye 10 yıldır tamamlanmadığını sorgulayan Eski İl Genel Meclis Üyesi Tahsin Bayramoğlu Gazeteci İsmet Kösoğlu’na içini döktü. Tahsin Bayramoğlu açıklamasında’’ 2012 yılında delinmeye başlanılan ve 10 yıldır tamamlanamayan Dallı Kavak tüneli ne bekliyor. Sizlerde bilhassa Rize’den yazan Gazeteciler olarak çok kez yazdınız. Söylentilere göre ihaleyi alan firma işi başkasına devretmiş o taşoren firmada parasını alamadığı için işi bıraktığı iddiası var. Bu iddia doğrumu, Valilik veya Karayolları Genel Müdürlüğü acilen bir açıklama yapmalıdır. Bölgemizin seçilmiş siyasetçileri nerede. Bu tünellerin akıbetlerini niye araştırmıyorlar. İddialar doğru ise yılan hikâyesine dönen Dallı Kavak tüneli bu yıl da bitmeyecek3100 metre uzunluğundaki Tünel 10 yılda nasıl bitmez.14.300 Metre uzunluğundaki çift tüplü Ovit 6 yılda tamamlanarak trafiğe açıldı. Onu yapan firma iş firması da Dallı Kavak ve Kırık Tünellerini yapanlar kimler bunlar insan değil mi,Ovit Tünelinin sahibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dı Kırık ve Dallı Kavak tünellerinin sahibi kim. Sahipsiz oldukları için mi iş yapılmıyor” .

Dallı Kavak ve Kırık tünelleri 10 yıl oldu

Bayramoğlu’’ Dallıkavak Tüneli 2012 yılında delinmeye başlandığında önce 2019 da sonra 2020 de tamamlanacağı söylenmişti fakat 2022 oldu halen tamamlanmadı. Böyle giderse ne zaman tamamlanacağı da meçhul. Bazı çobanlar tüneller yapılmayacaksa kışın hayvanlarımızı koymak için ahır olarak kullanalım diye benden istekte bulundular’’ dedi.

İlk yorumu siz yazın