KARAYOLU YIKILAN DUVARINI UNUTTU

KARAYOLU YIKILAN DUVARINI UNUTTU İKİZDERE SİVRİKAYA KÖYÜNDE İKİ YIL ÖNCE YIKILAN DUVARA ÖDENEK YOK İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Rize-Erzurum karayolunun Sivrikaya köyünde yıkılan taş duvarı için 2 yıldır ödenek çıkmaması köylülerinde e tepkisine yol açtı. Rize –Erzurum karayolunun Ovit Tüneli girişindeki Sivrikaya köyünde iki yıl önce yıkılan taş duvarın hala yapılmaması tepkilere sebep oluyor. Eski bir duvarın..

Tarih : Okunma : 17 Defa Okundu... Yorum Yap

KARAYOLU YIKILAN DUVARINI UNUTTU

İKİZDERE SİVRİKAYA KÖYÜNDE İKİ YIL ÖNCE YIKILAN DUVARA ÖDENEK YOK

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize-Erzurum karayolunun Sivrikaya köyünde yıkılan taş duvarı için 2 yıldır ödenek çıkmaması köylülerinde e tepkisine yol açtı.

Rize –Erzurum karayolunun Ovit Tüneli girişindeki Sivrikaya köyünde iki yıl önce yıkılan taş duvarın hala yapılmaması tepkilere sebep oluyor. Eski bir duvarın üzerine yüklenici firma tarafından yapılan beton taş duvar kısa süre sonra yıkılmıştı. Karayollarına ait 10 metre uzunluğundaki istinat duvarının hemen üzerinde evi bulunan Sivrikaya köyü köylüsü Mustafa Sarı’ yaklaşık 10 metre uzunluğundaki bu duvar yapıldığından kısa bir süre sonra kısmen yıkılmıştı. Çünkü yapan müteahhit temel açmadı, duvarı yaparken defalarca temel açmadan duvar yapıyorsunuz bu burada tutmaz dedim ama beni dinleyen olmadı. Eski bir duvarın üzerine bu duvarı adeta kondurdu. Karayolları Şefliğine dilekçe ile müracaatım oldu ama bugüne kadar duvar yapılmadı. Daha fazla zaman geçirmeden duvarın yapılmasını istiyorum. Duvarın hemen üzerinde oturduğum ev bulunuyor, evimde tehlike altında’’ dedi.

Yıkılan duvar için yetkililer her defasında’’ Rize civarındaki ihale hazırlıkları yapılıyor. Teklif ettik ödenek durumuna göre değerlendireceğiz’’ denildi

İlk yorumu siz yazın