KAR YAĞIŞI ULAŞIMI ETKİLEDİ

RİZE-ERZURUM KARAYOLU OVİT DAĞINDAN KAPANDI KAR YAĞIŞI ULAŞIMI ETKİLEDİ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Bölgede bastıran kar yağışı karayolunda ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor. Rize-Erzurum karayolu kar ve tipi dolayısıyla Ovit dağından ulaşıma kapandı. Öğleden sonra başlayan ve devam eden Kar yağışı dolayısıyla tipi ve fırtınanın olduğu 2640 metre rakımlı Ovit Dağında karayolu Valilik tarafından tedbir amaçlı ulaşıma kapatıldı…

Tarih : Okunma : 14 Defa Okundu... Yorum Yap

RİZE-ERZURUM KARAYOLU OVİT DAĞINDAN KAPANDI

KAR YAĞIŞI ULAŞIMI ETKİLEDİ

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Bölgede bastıran kar yağışı karayolunda ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor. Rize-Erzurum karayolu kar ve tipi dolayısıyla Ovit dağından ulaşıma kapandı.

Öğleden sonra başlayan ve devam eden Kar yağışı dolayısıyla tipi ve fırtınanın olduğu 2640 metre rakımlı Ovit Dağında karayolu Valilik tarafından tedbir amaçlı ulaşıma kapatıldı. Rize Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında’ ’yoğun kar yağışı nedeniyle İkizdere-Ovit Tüneli her iki yönden trafiğe kapanmış durumdadır. Karayollarının çalışması sonrası Erzurum ili İspir ilçesi ile kurulacak irtibat sonrası Rize yönünden araç gidişlerine müsaade edilecektir’’ denildi. Kar yağışımın devam ettiği bölgede Ovit Tünelinin İkizdere yönünde 50 cm’ye ulaşan kar kalınlığının İspir yönünde 1 metreyi bulduğu belirtildi.

Karayolunda tedbir amaçlı İkizdere yönünden İkizdere Jandarması ile İspir yönünden de İspir Jandarması tarafından araç geçişlerine izin verilmiyor.

İlk yorumu siz yazın