İKİZDEREDE YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI

İKİZDEREDE YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere Kaymakamlığınca soğuk ve sert geçen kış aylarında doğal yaşam alanlarında bulunan yabani hayvanların aç kalmalarını engellemek amacı ile doğal yaşama yiyecek bırakıldı. Son günlerde sürekli yağan kar dolayısıyla yaban hayvanlarının aç kalmaması Kaymakamlık ve Rize Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından doğaya yem bırakıldı. Hayvanlara yem..

İKİZDEREDE YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
Tarih : Okunma : 29 Defa Okundu... Yorum Yap

İKİZDEREDE YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İkizdere Kaymakamlığınca soğuk ve sert geçen kış aylarında doğal yaşam alanlarında bulunan yabani hayvanların aç kalmalarını engellemek amacı ile doğal yaşama yiyecek bırakıldı.

Son günlerde sürekli yağan kar dolayısıyla yaban hayvanlarının aç kalmaması Kaymakamlık ve Rize Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından doğaya yem bırakıldı. Hayvanlara yem bırakılması sırasında bir konuşma yapan İkizdere Kaymakamı Hacı Kerim Meral’’Bu yıl kış mevsimi geçen yıllara göre daha ağır ve sert geçiyor. Bu sebeple yabanda yaşayan canlılara yiyecek bulma konusunda yardımcı olabilmek için böyle bir uygulama gerçekleştirdik. Bu bağlamda daha önceden ekiplerimiz tarafından belirlenen alanlarda öncelikle koruma kontrol çalışması yaparak uygun görülen alanlara Bayat ekmek, Kuru ot, Karma yem ve Buğday bıraktık. Bu yoğun kış şartlarında yaban hayvanlarının beslenmelerine yardımcı olmak üzere yemleme çalışmalarımızı kış boyunca daha farklı bölgelerde aralıksız devam ettireceğiz. Yem dağıtımı konusunda destek olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile İlçemiz Orman İşletme Müdürlüğüne, İlçe Tarım Müdürlüğümüz ekiplerine teşekkür ediyorum’ ’dedi.

İlk yorumu siz yazın