GÜRBÜZ YELKENCİ İLE ÇAYELİSPOR EMİN ELLERDE

ŞİMDİ BİZE DÜŞEN SONUNA KADAR DESTEK OLMAKÇayelispor , Rize’mizin güzide ilçesi Çayeli’nin güzide futbol kulübü Süper Lige ilimizi temsil eden Rizespor’dan dört yıl önce 1949 yılında Sabri Bayraktar, Davut Erez, Haydar Yüksel, Mustafa Kazmaz, Hasan Fehmi ve Fehmi Ozan tarafından kuruldu. Köklü bir maziye sahip. Öyle bir köklü geçmişten bahsediyoruz ki içinden Rizespor’lu Halil İbrahim..

GÜRBÜZ YELKENCİ İLE ÇAYELİSPOR EMİN ELLERDE
Tarih : Okunma : 245 Defa Okundu... Yorum Yap


ŞİMDİ BİZE DÜŞEN SONUNA KADAR DESTEK OLMAK
Çayelispor , Rize’mizin güzide ilçesi Çayeli’nin güzide futbol kulübü Süper Lige ilimizi temsil eden Rizespor’dan dört yıl önce 1949 yılında Sabri Bayraktar, Davut Erez, Haydar Yüksel, Mustafa Kazmaz, Hasan Fehmi ve Fehmi Ozan tarafından kuruldu. Köklü bir maziye sahip.

Öyle bir köklü geçmişten bahsediyoruz ki içinden Rizespor’lu Halil İbrahim ve İsmail Börekçi Kardeşler ile Gürbüz ve Yüksel Yelkenci kardeşler, on yedi kez milli formayı giyen Fenerbahçeli eski futbolcu Numan Okumuş gibi yıldızlar yetiştirdi. Her zaman bir boşluk içinde kalındı.

Ve sonunda o yetişen sporda ve kişiliğiyle rüştünü ortaya koymuş Gürbüz Yelkenci ile anlaşmaya varıldı. Gürbüz Yelkenci Çayeli deyince futbolda akla ilk gelen Rize ilinin yetiştirdiği spor adamı.
Profesyonel ligde kaptanlık, sonraki yıllarda Teknik Direktör olarak görev almış Çayeli spor için her zaman fedekarlık yapmış bizim insanımız.

Çayelispor’un yeri daha yukarılardır. Çayelispor Türk futboluna yıldızlar yetiştirmelidir. Bunun içinde Gürbüz Yelkenci büyük şanstır..
Şimdi Çayelispor Yöneticilerine, Çayeli’nin yöneticilerine düşen Gürbüz Hocaya destek olmak. Bir sezonluk değil geleceğin Çayelisporunu hazırlaması için ona rahat çalışma ortamı uzun vadeli plan ortamı sağlamaktır. Bize de düşen takıma tam destek olmaktır.

Başarılar Gürbüz Hocam..

Fatih Sultan KAR / İST.

İlk yorumu siz yazın