GAZETECİ GÖZÜ İLE-İSMET KÖSOĞLU

                       RİZE’DE DURUM İYİ GİTMİYOR      Bir yıl önce Çin’de ortaya çıkan ve hızla yayılarak dünyaya bela olan Koronavirüs Mart ayında geldiği yurdumuzda tehlikeli olmaya devam ediyor.      Rize’de korona virüs vakaları hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor.     Yetkililerimiz uyarıyor, geç kalınmış olsa da tedbirler alınmaya devam ediliyor.     Sosyal medyada sık sık açıklamalarını..

GAZETECİ GÖZÜ İLE-İSMET KÖSOĞLU
Tarih : Okunma : 17 Defa Okundu... Yorum Yap

                       RİZE’DE DURUM İYİ GİTMİYOR

     Bir yıl önce Çin’de ortaya çıkan ve hızla yayılarak dünyaya bela olan Koronavirüs Mart ayında geldiği yurdumuzda tehlikeli olmaya devam ediyor.

     Rize’de korona virüs vakaları hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

    Yetkililerimiz uyarıyor, geç kalınmış olsa da tedbirler alınmaya devam ediliyor.

    Sosyal medyada sık sık açıklamalarını okuduğum eski Başhekimimiz Prof.Dr. Hasan Türüt hocanın feryadını niye duymuyoruz.

     Rizeli hemşerilerim konu gerçekten çok vahim. Ölüm Allah’ın emri kaçınılmaz ama kimsede zamansız ölmek istemez. Korona virüs yakaladığı kimseyi yaşına bakmadan alıp götürüyor.

    Hasan Türüt hoca maske takın, evde kalın ve temiz olun derken bizler için feryat ediyor. Duyan maalesef yok ki Rize’de artan vaka sayısı her gün artıyor.

     Basında yazılanlara göre günlük vaka sayısı 300’e ulaşmış.

     Vaka artış hızının böyle devam etmesi halinde Kovid-19’a bulaşacak kişi sayısı ayda 15 bini geçecek.

    Türkiye’de son 24 saatte 135 kişi hayatını kaybetti, bu sayı son ayların en yüksek sayısı.

    Yurt genelinde Virüsün hızla artması Rize’de de kendini gösteriyor.  

    Niye derseniz söyleyeyim, insanımız işin ciddiyetinde değil, umursamıyor.

     Devletimiz mümkün olduğunca tedbirler aldırıyor. Her insanın başına polis jandarma dikilmez. Kendimiz korumalıyız ve kalabalıklara karışmamak lazım.

    Araştırmalara göre bugüne kadar 10 bin kişiden fazla vatandaş Koronaya yakalanmış.

   Rize’de sayı vermek istemiyorum gerçekçi olmayabilir ama Korona tehlikesinin hepimize sirayet edeceği endişesini taşıyorum.

    Tabir yerindeyse Hastaneleriminiz tam kapasite çalışıyor, doluluk son haddinde. Kendimize dikkat etmeyerek Sağlık çalışanlarımızın hayatlarını tehlikeye atmak zorunda değiliz.

    Rize’de gerek koronalı hasta sayısında gerek vefat edenler sayısında her gün artış oluyor.

   Kendimizi yakınlarımızı üzmeye hakkımız yok. Lütfen tedbirli olalım kalabalıklardan uzak duralım. İşimiz yok ise mecbur olmadığımızda evden çıkmayalım.

İlk yorumu siz yazın