ESKİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YILMAZ’IN İSMİNİN VERİLDİĞİ ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI

Rize, Kokulukaya Ahmet Hamdi Yılmaz Anaokulu Eğitme açıldı ESKİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YILMAZ’IN İSMİNİN VERİLDİĞİ ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, beraberlerinde çeşitli kurum ve kuruluşların yöneticileriyle birlikte, Rize Milli Eğitim eski Müdürü merhum Ahmet Hamdi Yılmaz’ın adını taşıyan Anaokulunu eğitim ve öğretime açtılar. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI..

ESKİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YILMAZ’IN İSMİNİN VERİLDİĞİ ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI
Tarih : Okunma : 10 Defa Okundu... Yorum Yap

Rize, Kokulukaya Ahmet Hamdi Yılmaz Anaokulu Eğitme açıldı

ESKİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YILMAZ’IN İSMİNİN VERİLDİĞİ ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI

Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, beraberlerinde çeşitli kurum ve kuruluşların yöneticileriyle birlikte, Rize Milli Eğitim eski Müdürü merhum Ahmet Hamdi Yılmaz’ın adını taşıyan Anaokulunu eğitim ve öğretime açtılar.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 10 bin anaokulu projesi kapsamında Salarha Beldesi Kolkulukaya mahallesinde yapılan Ahmet Hamdi Yılmaz Anaokulunun açılışı gerçekleştirildi.

Anaokulunun açılışında konuşan Vali Çeber, “Milli Eğitim Bakanlığımızın çok güzel bir projesi ile Ahmet Hamdi Yılmaz Müdürümüzün isminin yaşayacağı okulunun açılışını gerçekleştireceğiz.

Bakanlığımızın okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacı ile başlattığı 10 bin anaokulu projesi kapsamında ilimizde pek çok açılış gerçekleştirdik. Bugünde Kokulukaya mahallemizde Milli Eğitim eski müdürlerimizden Ahmet Hamdi Yılmaz müdürümüzün adını taşıyan okulumuzu açıyoruz. Burada aynı zamanda hem Rizelilerin hem de Müdürümüzün meslektaşlarının kadirşinaslığını görüyoruz. Biz, sevdiğimiz insanları, bu şehre, bu bayrağa, bu devlete ve bu millete hizmet eden insanları unutmuyoruz. Ahmet Hamdi müdürümüzde bu insanlardan birisiydi.

Bu vesile ile okulumuzun yapımına katkı sunan herkese teşekkür eder, minik atmacalarıma başarılar dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile birlikte kurdele kesilerek okulun açılışı gerçekleştirildi. Vali Kemal Çeber, öğrencilerle birlikte okul gezerek, öğrencilere hediyeler verdi.

Açılışa Vali Kemal Çeber’in yanı sıra, Ahmet Hamdi Yılmaz’ın ailesi, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Salarha Belediye Başkanı Hasan Kara, Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen ve vatandaşlar katıldı.

İlk yorumu siz yazın