ESKİ MİLLETVEKİLİ HASAN KARAL RİZE’DEN KOPAMIYOR

ESKİ MİLLETVEKİLİ HASAN KARAL RİZE’DEN KOPAMIYOR İSMET KÖSOĞLU RİZE- Rize eski Milletvekili Hasan Karal memleketi Rize’ye gelerek hemşerileri ile hasret giderirken bölgenin eksikliklerini ve siyasi gelişmeleride hemşerileriyle paylaşıyor. AKP’den 24. 25. 26. dönem Rize Milletvekilliği yapan Hasan Karal milletvekilliği sona ermesine rağmen hemşerileriyle buluşmalarını aksatmaması dikkat çekiyor. Derepazarı’nda hemşerileri ve gazetecilerle bir araya gelen Hasan..

ESKİ MİLLETVEKİLİ HASAN KARAL RİZE’DEN KOPAMIYOR
Tarih : Okunma : 57 Defa Okundu... Yorum Yap

ESKİ MİLLETVEKİLİ HASAN KARAL RİZE’DEN KOPAMIYOR

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- Rize eski Milletvekili Hasan Karal memleketi Rize’ye gelerek hemşerileri ile hasret giderirken bölgenin eksikliklerini ve siyasi gelişmeleride hemşerileriyle paylaşıyor.

AKP’den 24. 25. 26. dönem Rize Milletvekilliği yapan Hasan Karal milletvekilliği sona ermesine rağmen hemşerileriyle buluşmalarını aksatmaması dikkat çekiyor. Derepazarı’nda hemşerileri ve gazetecilerle bir araya gelen Hasan Karal siyasi konulardaki son gelişmeler hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Her zaman yapıcı olmaya çalıştığını söyleyen Hasan Karal “Bizler gönüllerde nasıl bir hoş seda bırakmışız ki, görevde olsak da olmasak da bizleri gönül sofralarına davet eden aziz hemşerilerim var. Benim için bundan büyük bir kazanç olamaz. Rize’ye her geldiğimde bu huzuru ve mutluluğu yaşamanın ayrıcalığını yaşıyorum. Evet, bu ayrıcalıktır; çünkü gönüllere girmek herkesin işi değildir. Kalp kırmak değil yapmak önemlidir. Kimseyi ötekileştirmeden siyaset yapılmalı. Gönüllerde yer bulmazsanız Rize’de 4 Belediye niye kaybedildi. OY sayısı niye azaldı. MHP Rize’de oylarını 20 binlerden 40 bine çıkardı, bu iyi araştırılmalı. Partimizin oy kaybı niye. Gönüllerde yer almak hele ki bu gönül Rize’nin insanlarına ait ise o bambaşkadır.

İl Başkanı olduğum süreçten beri Milletvekilliği süresinde yıllarca konuşulan Ovit Tünelini çözdük ve deldik. Bu konuda nasıl koşturduğumu nasıl mücadele verdiğimi en çok basın mensupları olarak sizler bilirsiniz, beni bu konuda yakından takip ederek sorguladınız. Nihayetinde 14.300 metrelik Ovit Tüneli Cumhurbaşkanımızın desteği ile delindi.

Rize sevdamdır, Ben halk adamıyım

Doğduğum büyüdüğüm ve yaşadığım Rize’nin daha yaşanılabilir şehir olması, insanlarının daha refah bir ortamda yaşam sürmeleri, daha güzel şartlarda hayatlarını idame ettirmeleri için bundan önce nasıl çalıştım ise bundan sonra çalışacağımı aziz hemşerilerim biliyor. Ankara’da kapım hemşerilerime her zaman açıktır. dava ve halk adamıyım. Davam, liderim hemşerimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Rize’m için hep var oldum ve olmaya da inşallah devam edeceğim”

İlk yorumu siz yazın