Emin Ali Kalcıoğlu’’Polatlı’dan Haymana’ya babamın izinde yürüdüm’’

TDF ÜYELERİ CUMHURİYETİN 100.YILI ANISINA POLATLI’DA DİRİLİŞ YOLUNDA Emin Ali Kalcıoğlu’’Polatlı’dan Haymana’ya babamın izinde yürüdüm’’ İSMET KÖSOĞLU Rize VERÇENİK Dağcılık Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu Türkiye Dağcılık Federasyonu organizasyonuyla üye birçok Dağcının katıldığı Cumhuriyetin 100.yılı anısına Polatlı’da Diriliş Yolu yürüyüşüne katıldı. Babası Melesli İbrahim Kalça’nın İstiklal Savaşı Gazisi olduğunu ve bu yoldan yürüdüğünü söyleyen Rizeli Dağcı..

Tarih : Okunma : 34 Defa Okundu... Yorum Yap

TDF ÜYELERİ CUMHURİYETİN 100.YILI ANISINA POLATLI’DA DİRİLİŞ YOLUNDA

Emin Ali Kalcıoğlu’’Polatlı’dan Haymana’ya babamın izinde yürüdüm’’

İSMET KÖSOĞLU

Rize VERÇENİK Dağcılık Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu Türkiye Dağcılık Federasyonu organizasyonuyla üye birçok Dağcının katıldığı Cumhuriyetin 100.yılı anısına Polatlı’da Diriliş Yolu yürüyüşüne katıldı.

Babası Melesli İbrahim Kalça’nın İstiklal Savaşı Gazisi olduğunu ve bu yoldan yürüdüğünü söyleyen Rizeli Dağcı Emin Ali Kalcıoğlu’’106 km yolda Gazi çavuş babamın izinde gururla yürüdüm. Federasyonumuzun düzenlediği programı 2-3 Eylül 2023 Türkün Diriliş yolu olarak uyguladık. Sakarya Meydan muharebesinde Polatlı’dan Haymana’ya yürürken gazi babamın ayak izlerinin üzeninde ruhum olabildiğince zinde ve hayatimin en yoğun duygu selini yaşadım. Duygularımı anlatamam. Tarihin en uzun meydan muhaberesinin yaşandığı Sakarya. Bu duyguyu bizlere yaşatan Türkiye Dağcılık Federasyonuna teşekkür ediyorum. Sakarya 12.Gurup Şehitliğini ziyaret ettik. Teşekkürler Pota ve Polatlı Belediyesi ve tüm emeği geçenler ne büyük bir iş başardınız farkındasınız Sakarya meydan muharebesi nerede yapıldı sorusuna sözde tarihçilerin bile Adapazarı olarak yanıtladığına tanık olmamız çok manidardır. Türkiye Dağcılık Federasyonu olarak da bunu açığa kavuşturmuş olmaktan da gururluyuz bir ilke daha imza atmış bulunuyoruz. Hayatimin en duygulu tarihi değeri olan var oluşumuzun hürriyetimizin Türk kalabilmemizin kırılma noktasıdır Sakarya. Bu onurlu yürüyüş de, Türkiye Dağcılık Federasyonu adına faaliyet sorumlusu teknik direktör olarak dördüncü defa görev almak benim için paha biçilemez kutsal bir görev olmuştur.’’ dedi.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş