EĞİTİME DESTEK PLATFORMU RİZE TEMSİLCİLİĞİNDEN SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI

EĞİTİME DESTEK PLATFORMU RİZE TEMSİLCİLİĞİNDEN SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI Eğitime Destek Platformu Rize Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada; Din, Ahlak ve Değerler başlığı altındaki “Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Temel Dini Bilgiler” derslerini seçme sürecinin ocak ayında sona ereceğini hatırlattı. MEB, Diyanet başta olmak üzere velilerin ve STK’ların seferber olmasını istedi. Haber: Bayram Ali Kavalcı Orta ve Liselerde..

Tarih : Okunma : 16 Defa Okundu... Yorum Yap

EĞİTİME DESTEK PLATFORMU RİZE TEMSİLCİLİĞİNDEN SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI

Eğitime Destek Platformu Rize Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada; Din, Ahlak ve Değerler başlığı altındaki “Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Temel Dini Bilgiler” derslerini seçme sürecinin ocak ayında sona ereceğini hatırlattı. MEB, Diyanet başta olmak üzere velilerin ve STK’ların seferber olmasını istedi.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Orta ve Liselerde seçmeli dersler için son tarih 21 Ocak 2022 olarak açıklandı. Nasıl Ders Seçimi Yapabilirim?

Özellikle dini ve ahlaki değerlerin işlendiği seçmeli dersler olan Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dinî Bilgiler derslerinin seçimi önem arz ediyor.

Veliler ve öğrenciler, 21 Ocak 2022 tarihine kadar okul müdürlüklerine velilerin imzaladığı dilekçeyle başvurarak Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dinî Bilgiler derslerini 2022–2023 eğitim öğretim yılında seçmeli ders olarak okumak üzere seçebilecekler.

Milli, manevi, ahlaki ve insani değerlerin yeni kuşaklara aktarılmasında temel araç olan söz konusu seçmeli derslerle ilgili olarak 10 öğrencinin başvurusu, seçmeli dersin okutulması için okulda sınıf açılması konusunda yeterli oluyor. Bu manada çocuklarının manevi gelişimini düşünen anne ve babalara büyük sorumluluk düşüyor. Çocuklarının manevi hayatı, dini ve ahlaki terbiyesi için bu dersleri seçmeleri hayati anlam taşıyor

İlk yorumu siz yazın