Dünya Yürüyüş Günü

Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri ile gündelik hayatımızın içine fiziksel aktiviteyi entegre etmeyi teşvik etmek amaçlanmaktadır. Fiziksel aktivitenin sağlığın koruyucu ve geliştirici etkisinin görülebilmesi için günlük aktivitelerin yanı sıra yetişkin yaş grubunda haftanın 5 (beş) günü en az 30 dakika; 5-17 yaş grubu için ise günde en az 60 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılmalıdır. Yürüyüş..

Tarih : Okunma : 10 Defa Okundu... Yorum Yap

Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri ile gündelik hayatımızın içine fiziksel aktiviteyi entegre etmeyi teşvik etmek amaçlanmaktadır.

Fiziksel aktivitenin sağlığın koruyucu ve geliştirici etkisinin görülebilmesi için günlük aktivitelerin yanı sıra yetişkin yaş grubunda haftanın 5 (beş) günü en az 30 dakika; 5-17 yaş grubu için ise günde en az 60 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılmalıdır.

Yürüyüş yapmak, tüm yaştaki bireyler için en yaygın ve kolay uygulanabilen, fiziksel ve ruhsal açıdan sağlığımızı destekleyecek ideal bir aktivitedir.

Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında, Müdürlüğümüze bağlı kurumlarımızın organizasyonlarıyla sağlık personellerimiz, diğer kamu kurum ve kuruluş personelleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla çeşitli fiziksel aktivite etkinlikleri ve konuya yönelik eğitimler düzenlenmiştir.

HABER: NECATİ DİLİ

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş