DOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSINDAN SERA DESTEĞİ

DOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSINDAN SERA DESTEĞİ VALİ İDRİS AKBIYIK’’ TERÖRÜN YERİNİ HUZUR ALDI, DAKA DESTEĞİYLE SERACILIK GELİŞECEK’’ İSMET KÖSOĞLU HAKKÂRİ-İkizdere eski Kaymakamlarından İdris Akbıyık bugün Vali ve Belediye Başkanı olarak görev yaptığı Hakkâri’de vatandaşa yönelik başarılı çalışmalarına devam ediyor. Hakkâri Valisi ve Belediye Başkan İdris Akbıyık, İl Özel İdaresi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’nın..

DOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSINDAN SERA DESTEĞİ
Tarih : Okunma : 2 Defa Okundu... Yorum Yap

DOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSINDAN SERA DESTEĞİ

VALİ İDRİS AKBIYIK’’ TERÖRÜN YERİNİ HUZUR ALDI, DAKA DESTEĞİYLE SERACILIK GELİŞECEK’’

İSMET KÖSOĞLU

HAKKÂRİ-İkizdere eski Kaymakamlarından İdris Akbıyık bugün Vali ve Belediye Başkanı olarak görev yaptığı Hakkâri’de vatandaşa yönelik başarılı çalışmalarına devam ediyor.

Hakkâri Valisi ve Belediye Başkan İdris Akbıyık, İl Özel İdaresi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’nın desteğiyle çiftçiler tarafından Derecik İlçesinde kurulan seralarda incelemelerde bulundu. Derecik ilçesinde üretime başlanmasının sevindirici olduğunu söyleyen Vali İdris Akbıyık ‘’Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı desteğiyle kurulan seralarda sebze üretimine başlayan seralar sayesinde her mevsim insanımıza kazanç sağlanacaktır. Her şeyde üretim gerekir. Biz devlet olarak bütün imkânlarımızla üretim yapmak isteyen çiftçimizin vatandaşımızın yanında oluruz. Hakkâri’de kış sporlarından sonra sera sebzeciliğinde de güzel çalışmaları görüyoruz. Hakkâri de huzur var. Terörü yenen Hakkâri tarımda da gelişmelidir. Kurulan Serada salatalık, domates üretimi yapılması güzel bir çalışma’’ dedi.

İlk yorumu siz yazın