DEPREMLER, DİRENÇLİ ŞEHİRLER VE İSTANBUL

KADEM EKŞİ’DEN DEPREM KONUSUNDA ESER Rize İkizdereli Hemşerimiz Mühendis, İş Adamı, STK Gönüllüsü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem ve Doğal Afetler Komisyonu Başkanı Kadem Ekşi’nin Depremler, Dirençli Şehirler ve İstanbul isimli kitabı Yalın Yayıncılık tarafından yayınlandı. KAYNAK ESER Kitabı yayınlamaktaki amacının toplumsal bir bilinç oluşturmak olduğunu belirten Ekşi yeni kitabı hem akademik acıdan bir ders..

Tarih : Okunma : 14 Defa Okundu... Yorum Yap
KADEM EKŞİ’DEN DEPREM KONUSUNDA ESER

Rize İkizdereli Hemşerimiz Mühendis, İş Adamı, STK Gönüllüsü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem ve Doğal Afetler Komisyonu Başkanı Kadem Ekşi’nin Depremler, Dirençli Şehirler ve İstanbul isimli kitabı Yalın Yayıncılık tarafından yayınlandı.

KAYNAK ESER

Kitabı yayınlamaktaki amacının toplumsal bir bilinç oluşturmak olduğunu belirten Ekşi yeni kitabı hem akademik acıdan bir ders kitabı hem de Türkiye’de deprem tarihi hakkında bilmek istediklerinize ulaşabileceğiniz kaynak eser özelliği taşıyor.

KİTABIN ARKA KAPAĞINDAN

“Türk Evi” mimarisi esas alınarak kurulacak mahalleler ile hem dirençli kentler hem de dünyaya örnek olacak şehirler inşa etmemiz mümkündür…

… Şehirlerimizi dönüştürürken; dönüşen veya değişenin sadece fiziksel mekânlarımızın olmadığını, beraberinde adalet duygumuzun, sosyal, ekonomik, kültürel değişim ve dönüşümün de meydana geldiğinin farkına varmalıyız. Bunun farkına vardığımızda, “Herkes İçin Şehir” diye ifade edebileceğimiz şehirler, sadece “benim” için değil, “hepimiz için” olur…

Fatih Sultan KAR / İST.

İlk yorumu siz yazın