DENİZDE HASTANEYE HAYIR-3

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle DENİZDE HASTANEYE HAYIR-3 Deniz doldurularak Hastane yapılacak sözü kamuoyunda kabul görmüyor. Siyasilerimiz her ne kadar yapılacak diyorsa da Rize’nin geleceği için doldu yapılarak Hastane yapılmaması daha doğrudur. Karada yer mi kalmadı ki deniz doldurularak hastane yapılacak. Rizeliye denizi unutturmayın beyler. Kamuoyu deniz dolgusu üzerinde Hastane istemiyor. Cumhurbaşkanı en son Rize’ye geldiğinde..

Tarih : Okunma : 34 Defa Okundu... Yorum Yap

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

DENİZDE HASTANEYE HAYIR-3

Deniz doldurularak Hastane yapılacak sözü kamuoyunda kabul görmüyor.

Siyasilerimiz her ne kadar yapılacak diyorsa da Rize’nin geleceği için doldu yapılarak Hastane yapılmaması daha doğrudur.

Karada yer mi kalmadı ki deniz doldurularak hastane yapılacak.

Rizeliye denizi unutturmayın beyler.

Kamuoyu deniz dolgusu üzerinde Hastane istemiyor.

Cumhurbaşkanı en son Rize’ye geldiğinde hastane yapmak için çalışmalarımız devam ediyor fakat Hastane nerde yapılacak konusunda yer hakkında bizim gibi tedbirli davrandığı için açıklama yapmamıştı.

Bundan anladığımız Cumhurbaşkanı Deniz Doldurarak Hastane yapılsın demedi.

Reisin tamam demediği bir projede dolgu üzerinde ısrar etmek neyin nesi.

Hastane yalnız Rize için değil bölgemiz için çok önemlidir. Hastaneye karşı olunmaz. Zira insan için önce sağlık gelir. Son yıllarda bilhassa Rize’de insanımıza musallat olan çağın hastalığını saymıyorum, bu konuda önemli hastaneye ihtiyaç var.

Mevcut hastanelerimiz belki araç gereç bakımından yeterli ama doktor, hemşire ve personel eksiği var. Bu eksiklikler daha önce giderilmeli.

Hastanelerde ameliyathaneler çoğunlukla bodrum katlarda yapılır. Burada deniz seviyesinden aşağıda sağlıklı ameliyathane olamaz düşüncesindeyim. Ameliyat olsa bile kullanılacak alet edevatlar, makineler rutubet ve nemden altı ayda hurdaya çıkar.

Gündemden düşmeyen Şehir Hastaneleri polemiği de bir tarafa. Hasta garantisi verilerek tüccar esnaf zihniyetiyle Hastane yapılacaksa hiç yapılmasın daha iyi derim.

İnsanımız hiç olmazsa sağlıkta soyulmasın. Bugünkü ekonomik zorluklar ortadayken tüccar zihniyetiyle yapılacak hastane 10 yıldızlı dahi olsa şahsım olarak yok diyorum.

Deniz doldurularak yüklenici firmalar zengin edilecek.

Yer konusunda sahil dolgusunda olmasın diye kamuoyumuzun isteği var. Merkeze 5 dakikalık uzaklıkta DÜZKÖY kaçırılmayacak fırsattır. Gelin hastaneyi burada yapın trafik konusunda şehir merkezide rahat eder.

Hastaneyi de merkeze yaparak yeniden trafik sıkıntısı yaşamayalım. Güney çevre yolu ile Düzköy’e 5 dakikada ulaşılıyor. Bu sayede deniz dolgusu yapılmaz.

Rize’nin, geleceğimizin, gençlerimizin deniz ile bağlantısını kesmeyelim.

İlk yorumu siz yazın