Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürlüğü İHA1 (Dron) Pilotluk Ehliyeti Projesi Hazırlıyor .

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürlüğü İHA1 (Dron) Pilotluk Ehliyeti Projesi Hazırlıyor . Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürü Murat Güler ile DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman proje ön protokolünü imzaladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürlüğü Trabzon, Artvin, Rize ve Giresun illerinde bulunan yerel gazeteciler ve kamu kurum ve kuruluşlarında basın ve halkla ilişkiler..

Tarih : Okunma : 28 Defa Okundu... Yorum Yap

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürlüğü İHA1 (Dron) Pilotluk Ehliyeti Projesi Hazırlıyor .

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürü Murat Güler ile DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman proje ön protokolünü imzaladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürlüğü Trabzon, Artvin, Rize ve Giresun illerinde bulunan yerel gazeteciler ve kamu kurum ve kuruluşlarında basın ve halkla ilişkiler biriminde görev alan enformasyon görevlilerine yönelik İHA1(Azami kalkış ağırlığı 4 kilogram (dâhil) 25 kilogram aralığında olan İHA’lar) pilotluk ehliyeti projesi hazırlıyor.

DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) aracılığıyla hazırlanan Proje ile yerel gazetecilerin ve enformasyon görevlilerinin alacakları eğitimler ve elde ettikleri Dron kullanma tecrübesi sayesinde hem kişisel gelişimlerini artırmak aynı zamanda sosyal medya ve habercilik faaliyetleri yoluyla bölgemizin turizm potansiyelini, doğal ve tarihi güzelliklerini fotoğraf ve videolar eşliğinde doğru ve etkin bir biçimde haberleştirmesi ile bölgenin ve ülkenin tanınırlığını artırmak hedefleniyor.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş