Cumhurbaşkanı Erdoğan Salarha Tüneli’ni açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Salarha Tüneli’ni açtıMemleketi Rize’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programının ikinci gününde Salarha Tüneli’nin açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Salarha Tüneli’ni açtıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salarha Tüneli Açılış ve Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Rize’nin hem şehir içi trafiğini rahatlatacak hem dağın ardı ile önü arasında..

Tarih : Okunma : 28 Defa Okundu... Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan Salarha Tüneli’ni açtı
Memleketi Rize’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programının ikinci gününde Salarha Tüneli’nin açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Salarha Tüneli’ni açtı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salarha Tüneli Açılış ve Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Rize’nin hem şehir içi trafiğini rahatlatacak hem dağın ardı ile önü arasında ulaşımı kısa sürede temin edecek yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki Salarha Tüneli’nin hayırlı olmasını diledi.

Doğu Karadeniz’in giderek gelişen ticareti, turizmi, sanayisi ile üniversitenin artan cazibesinin, bölgedeki trafiği yoğunlaştırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ovit Tüneli’nin ardından dün hizmete açtığımız İyidere-İkizdere yolu ile Hurmalık tünelleri, bölgenin hem Kafkasya’ya hem güneye olan trafiğini daha da artıracaktır. İyidere lojistik limanı ve deniz üzerinde inşa ettiğimiz Rize-Artvin Havalimanı’nın açılmasıyla, bu bölgedeki insan ve yük trafiği çok daha fazlalaşacaktır. Salarha Tüneli’yle, işte bu trafiğin önemli bir bölümünü şehir içinden çıkartıp çevreyolu üzerinden doğrudan arka tarafa veriyoruz” şeklinde konuştu.

Vadi ile kıyıyı birleştiren bu tünelin, Rize’nin 70 yıllık hayali olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tünel sayesinde, önceden 14 kilometreyi bulan ve neredeyse yarım saat süren dağın ardı ile önü arasındaki ulaşım, artık 4,5 kilometre civarına ve 5 dakikaya inecektir. Artık hemşerilerimiz bu yolda hızlı, güvenli, konforlu ve ekonomik bir şekilde seyahat edebilecek, transit yolcularımız da vakit ve yakıt kaybetmeden hedeflerine doğru ilerleyebilecektir. Bu tünelin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen bakanlığımızı, kurumlarımızı, yüklenici firmayı, mühendisinden işçisine herkesi tebrik ediyorum” dedi.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş