CUMHURBAŞKANI 14 MAYISTA ÇAY FABRİKASI TEMELİ ATACAK

CUMHURBAŞKANI 14 MAYISTA ÇAY FABRİKASI TEMELİ ATACAK İKİZDERE ÇAY FABRİKASI NİHAYET BAŞLAYACAK İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Yıllardır söz verilerek bir türlü gerçekleşemeyen Organik Çay Fabrikası yapımı için çalışmalara başlandı. Cumhurbaşkanı tarafından 14 Mayıs günü Havalimanı açılışında temeli atılacak olan Organik Çay Fabrikası sayesinde hiçbir fabrikası olmayan İkizdere ilk kez Çay fabrikasına sahip olacak. Her seçimde sözü verilen,..

Tarih : Okunma : 101 Defa Okundu... Yorum Yap

CUMHURBAŞKANI 14 MAYISTA ÇAY FABRİKASI TEMELİ ATACAK

İKİZDERE ÇAY FABRİKASI NİHAYET BAŞLAYACAK

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Yıllardır söz verilerek bir türlü gerçekleşemeyen Organik Çay Fabrikası yapımı için çalışmalara başlandı.

Cumhurbaşkanı tarafından 14 Mayıs günü Havalimanı açılışında temeli atılacak olan Organik Çay Fabrikası sayesinde hiçbir fabrikası olmayan İkizdere ilk kez Çay fabrikasına sahip olacak. Her seçimde sözü verilen, ilçede pankartları asılan ÇAYKUR Organik Çay Fabrikası için 14 Mayıs 2022 tarihinde temel atılacağı belirtildi. İkizdere Kumluk mevkiinde 13 dönümlük alanda yapılması beklenen Çay Fabrikasının gelecek sezondaki yaş çay alım kampanyasında yetişeceğini söyleyen İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz MHP İlçe Başkanı Abdürrezzak Uzun ile hafriyat çalışmasına başlanılan alanda incelemede bulundu. Cumhurbaşkanı tarafından temeli atılacak Fabrikanın gelecek çay sezonunda tamamlanmış olacağını söyleyen Başkan Hakan Karagöz’ ’inşallah fabrikamız bir yıl içinde tamamlanmış olacak.13 dönümlük arazide ç hafriyat çalışması devam ediyor. 83×21 metre ebadındaki alanda Fabrika binası yapılacak. İhaleyi İkizdereli bir hemşerimiz alarak çalışmaya başladı ve bir sene içinde tamamlanacağını söyledi. Hemşerimize güveniyoruz’’ dedi.

Organik Çay Fabrikasının 1 yıl içinde yapılarak hizmete girmesi bekleniyor. Fabrikanın yapılacağı alanın hemen kenarından Karayolları tarafından yapılmaya başlanılan ve 6 aydır ödeneksizlikten yarım kalan iki etaplı İkizdere Tüneli geçiyor. Toplam 4500 metre uzunluğunda olacak olan İkizdere Tünelinde delme çalışmasına ne zaman başlanacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş