CİMİL ÇORABI VE PEŞTEMALİ İÇİN COĞRAFİ İŞARET BAŞVURUSU YAPILACAK

-CİMİL ÇORABI VE PEŞTEMALİ İÇİN COĞRAFİ İŞARET BAŞVURUSU YAPILACAK -İL KÜLTÜR TURİZM MÜDÜRÜ ESRA ALEMDAROĞLU İKİZDERE HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu İkizdere Halk Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdür Fatma Kalemci ’den bilgi aldı. İkizdere Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fatma..

CİMİL ÇORABI VE PEŞTEMALİ İÇİN COĞRAFİ İŞARET BAŞVURUSU YAPILACAK
Tarih : Okunma : 11 Defa Okundu... Yorum Yap

-CİMİL ÇORABI VE PEŞTEMALİ İÇİN COĞRAFİ İŞARET BAŞVURUSU YAPILACAK

-İL KÜLTÜR TURİZM MÜDÜRÜ ESRA ALEMDAROĞLU İKİZDERE HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu İkizdere Halk Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdür Fatma Kalemci ’den bilgi aldı.

İkizdere Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fatma Kalemci ve Rize Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu Coğrafi işaretli ürünleri tescilleme çalışmaları için bir araya geldiler. İkizdere Kaymakamlığı tarafından Cimil Çorabı ve Cimil Peştamalı için Coğrafi işareti ürünler başvurusu yapılacak. İkizdere Cimil köyünde geleneksel olarak yaşatılan desen ve renkleriyle özel çorap ve peştamal için coğrafi işaret başvurusu yaparak bu eserlerin yaşatılmasını ve korunması amaçlanıyor. Cimil çorabı ve peştamalı başka bir yerde yoktur. Taklitleri ve yok olabilirliğini önlemek için Coğrafi işareti alması lazım. Coğrafi işaret o ürünün tescilli marka olduğunun göstergesidir.

İlk yorumu siz yazın