ÇARE NE

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle ÇARE NE Pahalılık aldı başını gidiyor. Gerçekten durum çok kötü. Herkes tuttuğunu alıp götürüyor. Vatandaşı düşünen belki var ama çözüm üreten yok. Son zamanların atanmış gözleri ışıldayan Bakanlarından birisi olan Nebati gözlerine bakma hasretini gideremeden’’ Enflasyonla birlikte büyümeyi tercih ettik Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyor; çarklar..

ÇARE NE
Tarih : Okunma : 13 Defa Okundu... Yorum Yap

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

ÇARE NE

Pahalılık aldı başını gidiyor. Gerçekten durum çok kötü.

Herkes tuttuğunu alıp götürüyor.

Vatandaşı düşünen belki var ama çözüm üreten yok.

Son zamanların atanmış gözleri ışıldayan Bakanlarından birisi olan Nebati gözlerine bakma hasretini gideremeden’’ Enflasyonla birlikte büyümeyi tercih ettik Bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyor; çarklar dönüyor” diyerek Milletle dalga geçiyor.

Bu atanmış Bakanın bakkaldaki, pazardaki fiyatlardan haberi ne kadar var.

AKP genel merkezinde bu bakanlar ne içiyor merak ediyorum.

Mazot 30 TL ye dayandı o ihracatçının kar ettiğinden, çarkın döndüğünden bahsediyor. Bakkalda manavda ateş ne zaman sönecek onu söyle Maliyeden sorumlu bakan. Biraz daha beceriksiz olursan hemşerim senide kapının ardına koyacak haberin olsun.

Sabit gelirli ile alt tabakadaki dar gelirli milyonlar büyük sıkıntı içinde.

Rize-İstanbul uçup gidin

Arkadaşın biri 3 Temmuzda Sabiha’dan Rize-Artvin Havalimanına uçmak için bilet almış,31 Temmuzda da dönüş bileti almış bir aydan daha fazla süre var belki indirimli olur diye.

3 Temmuz Sabiha Gökçen-Rize 987.57 TL,

31 Temmuz Rize-Sabiha dönüş 991.56 TL. Toplam 1.979.56 TL.

Bu fiyatlarla gücü olan uçsun gitsin.

Havalimanı açılışında Cumhurbaşkanı orada ki konuşmasında iyi hatırlıyorum ‘’Uçakları doldurun ki seferler artsın’’ demişti.

Binali Yıldırım döneminde halkın yolu olan Hava yolu maalesef AKP nin bu döneminde zenginin yolu oldu.

Cumhurbaşkanım bu fiyatlarla uçuş hayal olur. Kimler uçar biliyor musunuz sizlerin uçaklarında yer bulan kodaman tayfa ve baba parasıyla geçinen günümüz gençleri.

Kokuşan insanlık

Son günlerde haberlerde sık sık görüyoruz.

Memleketimizin birçok köşesinde insanlık dışı görüntüler var.

Pandemi sona ermesiyle bilhassa bazı bayanlar açıldıkça açılmaya başladı. Anadan üryan sokaklarda dolaşan akıldan zoru olan müptezeller türedi.

Tamamı değil ama çok büyük çoğunluğu Müslüman olan ülke insanının düştüğü, düşürüldüğü durum çok vahim.

Düzen bozulmasın diye memleketi İmam Hatip lisesine boğan AKP döneminde ahlaksızlık dibe vurmakta. Konunun sebebi ne müsebbibi kim.

Ahlaksızlığın diz boyu yol aldığı günümüzde etkili tedbirler alınması gerekir.

Soruyorum çare ne?

İlk yorumu siz yazın