Birimiz Hepimiz, Hepimiz Birimiz İçin

Birimiz Hepimiz, Hepimiz Birimiz İçin   1991 yılından bugüne Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” sürdürülmektedir. Bu program çerçevesinde tüm Türkiye’de gebelik döneminden başlanarak annelere “ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber..

Tarih : Okunma : 8 Defa Okundu... Yorum Yap

Birimiz Hepimiz, Hepimiz Birimiz İçin

 

1991 yılından bugüne Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” sürdürülmektedir. Bu program çerçevesinde tüm Türkiye’de gebelik döneminden başlanarak annelere “ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi” önerilmektedir.

 

Bu kapsamda Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çeküs Birimi tarafından “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında “Emzirme Danışmanlığı Eğitimi” verildi

İlk yorumu siz yazın