BENİ BİR YERE YAMAMAYA ÇALIŞIYORLAR

Gazetecilerin sorularını yanıtlamak üzere Basın Toplantı Salona geçen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “İttifaklar arasında yer alacak mısınız?” Şeklindeki bir soruya şu karşılığı verdi. BENİ BİR YERE YAMAMAYA ÇALIŞIYORLAR Hiç telaşeye gerek yok. Biricisi daha 60 gün süre var. Niye daha baştan beni bir yere yamamaya çalışıyorlar. Gerek yok buna. Yapalım kampanyamızı bir çıkalım…

BENİ BİR YERE YAMAMAYA ÇALIŞIYORLAR
Tarih : Okunma : 7 Defa Okundu... Yorum Yap

Gazetecilerin sorularını yanıtlamak üzere Basın Toplantı Salona geçen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “İttifaklar arasında yer alacak mısınız?” Şeklindeki bir soruya şu karşılığı verdi.

BENİ BİR YERE YAMAMAYA ÇALIŞIYORLAR

Hiç telaşeye gerek yok. Biricisi daha 60 gün süre var. Niye daha baştan beni bir yere yamamaya çalışıyorlar. Gerek yok buna. Yapalım kampanyamızı bir çıkalım. Bakalım belki ipi ben göğüsleyeceğim. Belki ben birinci çıkacağım. Duruma göre bakarız. Türkiye’nin alemine hiç bir şey yapmayız merak etmeyin. Ama telaş ta yapmaya gerek yok. Baskı yapmaya gerek yok. Birincisi 60 gün daha süre var. Meydana bir çıkalım, bir tartılalım. Mitinglerimizi bir yapalım. Bir konuşalım 2018’in 4 Mayısında anket yaptırdım. Tarhan Erdem rahmetli oldu. Bekir Ağırdır orada duruyor. Yaşar Tüzün, Engin Altay orada duruyor. İstanbul’da ilk yaptırdığımız ankette benim oyum 19-20 idi. CHP’nin oyu 18’di. Sonra ben 30,64’le tamamladım. CHP’de 22,5’a çıktı. Şu anda Memleket Partisinin oyu yüzde 14 diyor Gezici dün akşam. Bunun iki katı da Muharrem İnce’nin oyu var. Buradan başladık. Daha 60 gün var. Ben 19’la başlayıp 30,64 ile bitirdim.

SEÇİME İKİ GÜN KALA GEREĞİNİ YAPARIZ

Şimdi 28’le başlıyorum. Acele etmeyin. 28’le başlarsam 38’le birinci tur, 68’le ikinci tur olur. Bu kadar basit. Olmuyorsa, seçime iki gün kala biz gereğini yaparız. Biz yaparız da, başkaları da gereğini yapar mı? Acaba. Biz memleket sevdalısı insanlarız. Burada belediye parası yok, hazine parası yok. Şu koltuklarda, şu masalarda şu gördüğün insanların her birinin çocuğunun rızkı var. Hepsinin şunlarda payı var. Biz vatansever partiyiz.

Bir başka gazetecinin “Kırmızı çizginiz nedir?” Sorusuna “Atatürk” yanıtını veren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce daha sora şöyle konuştu;

Birinci hedefimiz Erdoğan’ı göndermek. İkinci hedefimiz bizim iktidar olmamız. Onun için Erdoğan ile Millet ittifakı arasındaki kavgada cevabı Millet İttifakı versin. Ben neye vereyim ki? Bana konuştukları zaman ben cevabını vereyim. HÜDAPAR çok tehlikeli. PKK kadar tehlikeli.

NECATİ DİLİ

İlk yorumu siz yazın