BELEDİYEMİZİN ŞEFKAT ELİ SOKAK HAYVANLARINA UZANMAYA DEVAM EDİYOR…

BELEDİYEMİZİN ŞEFKAT ELİ SOKAK HAYVANLARINA UZANMAYA DEVAM EDİYOR… Gece saatlerinde üst mahallelerde, sabah saatlerinde ise şehir merkezinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı sonrası sokak hayvanları için yemleme çalışmalarını başlatan Rize Belediyesi ekiplerine İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik memurları da eşlik edince ortaya renkli görüntüler çıktı. Rize’de başlayan etkili kar yağışının ardından bir yandan karla..

BELEDİYEMİZİN ŞEFKAT ELİ SOKAK HAYVANLARINA UZANMAYA DEVAM EDİYOR…
Tarih : Okunma : 39 Defa Okundu... Yorum Yap

BELEDİYEMİZİN ŞEFKAT ELİ SOKAK HAYVANLARINA UZANMAYA DEVAM EDİYOR…

Gece saatlerinde üst mahallelerde, sabah saatlerinde ise şehir merkezinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı sonrası sokak hayvanları için yemleme çalışmalarını başlatan Rize Belediyesi ekiplerine İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik memurları da eşlik edince ortaya renkli görüntüler çıktı.

Rize’de başlayan etkili kar yağışının ardından bir yandan karla mücadele çalışmalarını yürüten Rize Belediyesi ekipleri çalışmalarına devam ederken, diğer yandan Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise yemek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını yemleme çalışmalarını sürdürüyor.

 Şehrin farklı noktalarında bulunan mama noktalarını belirli zaman diliminde tekrar tekrar dolaşarak gerekli kontrolleri yapan ekipler  boş olan mama kutularına hayvanlar için yemek bırakıyor. Ekipler ayrıca mama kutularının haricinde sokak hayvanlarımızın bulunabileceği diğer alanları da ihmal etmiyor.

Şehir merkezinde yaşamını sürdüren Güvercin ve diğer kuş çeşitlerine kuş yemi bırakan ekipler, Kedi ve Köpekler için hazır mamaları sokak hayvanlarımıza ulaştırmaya devam ediyor.

İlk yorumu siz yazın