BAŞKAN AYTEKİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KAÇKAR DAĞI ZİRVESİNE TIRMANIŞ

BAŞKAN AYTEKİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KAÇKAR DAĞI ZİRVESİNE TIRMANIŞ Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN Başkanlığında, her 30 Ağustos Zafer Bayramında geleneksel olarak kilometrelerce tırmanış yapılan, Kaçkar Dağı Zirve tırmanışı bu yılda görkemli bir şekilde gerçekleştirildi. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI 29 Ağustos Pazar günü Yusufeli ilçe merkezinde, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’den Türk Bayrağını teslim..

Tarih : Okunma : 47 Defa Okundu... Yorum Yap

BAŞKAN AYTEKİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KAÇKAR DAĞI ZİRVESİNE TIRMANIŞ

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN Başkanlığında, her 30 Ağustos Zafer Bayramında geleneksel olarak kilometrelerce tırmanış yapılan, Kaçkar Dağı Zirve tırmanışı bu yılda görkemli bir şekilde gerçekleştirildi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

29 Ağustos Pazar günü Yusufeli ilçe merkezinde, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’den Türk Bayrağını teslim alan 25 kişilik ekip hareket etti. Aynı gün Yaylalar Köyü Dilber Düzü mevkiinde konaklayan kampçılar 30 Ağustos sabahında, Artvin’in en yüksek noktası olan Kaçkar Dağı’nın zirvesinde Şanlı Türk Bayrağını dalgalandırdı.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN; ”Şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı, Malazgirt’ten Sakarya’ya ulaşan muhteşem zaferlerin 99. Yıldönümü anısına geleneksel hale gelen Kaçkar Dağları zirve tırmanışı programımızı bu yılda gerçekleştirdik. 29 Ağustos günü Dağcılarımıza teslim ettiğimiz Al Bayrağımızı 30 Ağustos günü Artvin’in en yüksek noktası olan Kaçkar Dağlarının zirvesinde görmek bizleri mutlu etti. Bu gelenek uzun yıllardır aralıksız devam ediyor. Son iki yıldır pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirmek durumunda kaldık. İnşallah önümüzdeki yıl pandemi sonrasında daha geniş kapsamlı ve coşkulu bir şekilde düzenleyebiliriz. Bu vesileyle programa emek veren tüm katılımcılara teşekkür ediyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum. ”dedi. Program; Yusufeli Belediyesi, Yusufeli Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü ve Yusufeli Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü katkılarıyla düzenlendi. Organizasyona Yusufeli Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü, Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü ile Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü Sporcuları ve sınırlı sayıda vatandaş katıldı.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş