Balkan Judo Şampiyonalarında Rizeli Sporcuların Başarısı

  Bosna Hersek’in Pale kentinde 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenen Balkan Judo Şampiyonasında Rizeli milli sporcu Berfin Civelek, Balkan Şampiyonası üçüncüsü oldu. Kocaeli ilinde düzenlenen, 18 yaş altı Ümitler Balkan Judo Şampiyonası ferdi müsabakalarına katılan Milli Judocu Kübra Yazıcı 40 kilo klasmanında yarışmanın ikincilik başarısını elde ederek gümüş madalya kazandıran sporcu oldu. Rize Gençlik ve..

Balkan Judo Şampiyonalarında Rizeli Sporcuların Başarısı
Tarih : Okunma : 17 Defa Okundu... Yorum Yap

 

Bosna Hersek’in Pale kentinde 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenen Balkan Judo Şampiyonasında Rizeli milli sporcu Berfin Civelek, Balkan Şampiyonası üçüncüsü oldu.

Kocaeli ilinde düzenlenen, 18 yaş altı Ümitler Balkan Judo Şampiyonası ferdi müsabakalarına katılan Milli Judocu Kübra Yazıcı 40 kilo klasmanında yarışmanın ikincilik başarısını elde ederek gümüş madalya kazandıran sporcu oldu.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız yaptığı açıklamada “Ülkemizi Ümitler ve Minikler Balkan Judo Şampiyonasında en iyi şekilde temsil eden sporcularımız Berfin Civelek ve Kübra Yazıcı’yı canı gönülden tebrik ediyorum.

Ülkemiz ve şehrimiz adına elde edilen başarı bizleri ayrıca gururlandırmış ve onurlandırmıştır. Sporcularımız ve antrenörlerimizin öz verili çalışmaları bizleri bugünlere getirerek mutlu etmiştir. Gençlikspor, Çaykur Rizespor ve Çaykurspor kulübü sporcularımız ve antrenörlerimiz Gökcan Akgün, Harun Öztürk ve Emre Karaman’ı elde edilen başarıları için kutluyorum.

Bizler Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman sporcularımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte sporcularımıza katılacakları müsabakalarda başarılar dilerim” dedi.

 

Spor İl Müdürü Yıldız 01-02 Ekim 2022 tarihlerinde Karadağ’da yapılacak olan Gençler Balkan Şampiyonasında ülkemizi ve ilimizi 60 ve +100 kg’da temsil edecek olan Rizeli sporcular Azmi Kocabey ve Umut Utku Turanlı’ya başarılar diledi.

İlk yorumu siz yazın