ARSADA OYNANDIĞI DÖNEMLERİN YILDIZI

BİR RİZESPOR EMEKTARI: HAMİT KAZANCI FUTBOLUN BORSADA DEĞİL ARSADA OYNANDIĞI DÖNEMLERİN YILDIZI Bütün Yönleriyle Rize Spor Tarihi çalışmama başladığımda kapısını çaldığım ilk isim Rize sporunun emektar ismi Hamit Kazancı idi. O günleri anarken hüzünleniyor, söze çekilen sıkıntılarla başlıyor: “O zamanları anlamak için yaşamış olmak lazım. Stat sorun, forma sorun, her şey sorun. Ama bizde mücadele azmi vardı”..

ARSADA OYNANDIĞI DÖNEMLERİN YILDIZI
Tarih : Okunma : 73 Defa Okundu... Yorum Yap

BİR RİZESPOR EMEKTARI: HAMİT KAZANCI

FUTBOLUN BORSADA DEĞİL

ARSADA OYNANDIĞI DÖNEMLERİN YILDIZI

Bütün Yönleriyle Rize Spor Tarihi çalışmama başladığımda kapısını çaldığım ilk isim Rize sporunun emektar ismi Hamit Kazancı idi. O günleri anarken hüzünleniyor, söze çekilen sıkıntılarla başlıyor: O zamanları anlamak için yaşamış olmak lazım. Stat sorun, forma sorun, her şey sorun. Ama bizde mücadele azmi vardı” diyordu.

 

HEM AMATÖR HEM PROFESYONEL RİZESPOR’DA OYNADI

Hamit Kazancı; futbola henüz daha profesyonel olmamış olan Rizespor’un alt yapısında başlamıştı. Daha sonra A takıma geçti. İki yıl burada oynadıktan sonra İstanbul Vefaspor’a transfer oldu.

 

GENÇ MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ

Ortaya koyduğu futbolla önce İstanbul karmasına ardından da Genç Milli Takım kadrosuna seçildi. 1959 yılında babasının isteği ile Rize’ye ve Rizespor’a döndü. 1961 yılında Çayspor’a geçti. Burada bir süre futbol oynadıktan sonra tekrar Rizespor’a döndü. 1968 yılında oluşturulan Rizespor Profesyonel takımının ilk futbolcuları arasında yerini aldı. 1972 yılında futbolu bıraktı. Hem amatör hem profesyonel Rizespor”da oynama şansı elde etti.

Hamit Kazancı ağabeyimizi gerçek âleme uğurladık. Mekanı cennet olsun.

Fatih Sultan KAR / İST.

İlk yorumu siz yazın