Akarsu Slalom Türkiye Kupası Sona Erdi. Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Ardeşen Belediyesi ve Türkiye Kano Federasyonunun organize ettiği, Kano Federasyonun 2019 yılı faaliyet programında yer alan 31 Temmuz – 01 Ağustos tarihlerinde Rize / Ardeşen İlçesinde “Akarsu Slalom 2019 Türkiye Kupası” yarışları sona erdi. Vali Recep Yazıcıoğlu Kano ve Rafting Parkurunda iki gün..
Akarsu Slalom Türkiye Kupası Sona Erdi.
Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Ardeşen Belediyesi ve Türkiye Kano Federasyonunun organize ettiği, Kano Federasyonun 2019 yılı faaliyet programında yer alan 31 Temmuz – 01 Ağustos tarihlerinde Rize / Ardeşen İlçesinde “Akarsu Slalom 2019 Türkiye Kupası” yarışları sona erdi.
Vali Recep Yazıcıoğlu Kano ve Rafting Parkurunda iki gün süren organizasyonda, erkekler ve kadınlarda yıldız ve genç kategorisinde 7 kulüpten 60 sporcu mücadele etti.
Yarışma sonunda dereceye giren sporcu ve takımlara madalya ve kupa takdim edildi.
Dereceye Giren Sporcular:
Genç Erkek K1
1- Enes TOKGÖZ
2- Kamil KAÇAR
3- Emir TOPRAK
Genç Bayan K1
1- Melike TOPÇU
Yıldız Bayan K1
1- Büşra GÜDÜ
2- Fadime KURT
3- Hilal ÖZÇELİK
Büyük Bayanlar C1
1- Kader KORKMAZ
2- Duygu BEYAZ
3- Duygu ATİCİ
Yıldız Erkekler K1
1- Bahadır KARADUMAN
2- Furkan POLAT
3- Şevket KAYA
Yıldız Erkek C1
1- Muhammet Ali KÖSE
2- Emir Fazıl YAZICI
3- Yusufcan KARADAĞ
Büyük Erkek K1
1- Mustafa Arda ACAR
2- Tarık TUĞCU
3- Yusuf Emir ERTEK
Büyük Erkek C1
1- Dursun Can KARADUMAN
2- Emre YILMAZ
3- Hasan Berk TOPRAK
Genç Erkek C1
1- Muhammet USTA
2- Emircan Tarık YILMAZLAR
3- Mehmet Akif POLAT
Büyük Bayanlar K1
1- Gamze POLAT
2- Kader KORKMAZ
Dereceye Giren Kulüpler
Büyük Erkekler
1- Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
2- Artvin Gençlik Merkezi Kültür Sanat ve Spor Kulübü
3- Rize Adrenalin Doğa Sporları Kulübü
Büyük Kadınlar
1- Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
2- Rize Adrenalin Doğa Sporları Kulübü
Genç Kadınlar
1- Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü
2- Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
Genç Erkekler
1- Rize Adrenalin Doğa Sporları Kulübü
2- Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
Yıldız Erkek
1- Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
2- Herkes İçin Spor ve Dans Kulübü
3- Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü
Yıldız Bayan
1- Beşikdüzü Yelken Kulübü Derneği
2- Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü