AK PARTİ, KAYIPLAR YAŞADI

Rize’de AK Parti Düşüşte, CHP Yükselişte   31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde AK Parti, Rize’de kayıplar yaşarkan, CHP yeni belediyeler kazandı.Ülke genelinde olduğu gibi Rize’de de seçmenler 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başına gitti.https://www.haberimrize.com/ak-parti-kayiplar-yasadi/ Kesin olmayan sonuçlara göre Rize’de merkez dahil 8 ilçede AK Parti, 3 ilçede CHP..

Tarih : Okunma : 22 Defa Okundu... Yorum Yap
Rize’de AK Parti Düşüşte, CHP Yükselişte

 

31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde AK Parti, Rize’de kayıplar yaşarkan, CHP yeni belediyeler kazandı.Ülke genelinde olduğu gibi Rize’de de seçmenler 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başına gitti.https://www.haberimrize.com/ak-parti-kayiplar-yasadi/

Kesin olmayan sonuçlara göre Rize’de merkez dahil 8 ilçede AK Parti, 3 ilçede CHP ve 1 ilçede MHP’nin adayları ipi göğüsledi.
AK PARTİ, KAYIPLAR YAŞADI
2019’daki yerel seçimlerde beldeler dahil 18 belediyenin 14’ünü alan AK Parti, bu seçimde ise 13 belediyede seçimi kazandı.
2019’da MHP’ye kaybettiği Derepazarı ve İkizdere ilçeleri geri alan AK Parti, Pazar ve Ardeşen ilçelerini ise CHP’ye kaptırdı.
BÜYÜK İLÇELERİ KAYBETTİ
AK Parti, Merkez’in ardından Rize’nin nüfus bakımında en büyük 4 ilçesinde kaybetti.
Çayeli’nde yeniden MHP birinci parti olurken, CHP elinde bulundurduğu Fındıklı ile birlikte Pazar ve Ardeşen’de belediyeleri AK Parti’den devraldı.
CHP, BELEDİYE SAYISINI ARTIRDI
2019’da uzun bir sürenin ardından Rize’de Fındıklı ilçesiyle seçimde zafere ulaşan CHP, 2024 seçimlerinde belediye sayısını artırdı.
CHP, Pazar ve Ardeşen ilçelerini de kazanarak, Rize’nin doğusundaki sahil bölgelerine hakimiyet kurdu.

AdminAdmin

 

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş