A. MESUT YILMAZ İÇİN RİZE’DE GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında vefat eden eski Başbakanlardan, Anavatan Partisi Eski Genel Başkanı A.Mesut Yılmaz  için memleketi Rize’de Şeyh Cami önünde 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanın da gıyabi cenaze namazı kılındı. Kılınan öğle namazının ardından, gıyabi cenaze namazına, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize eski Milletvekili Ahmet Kabil,..

Tarih : Okunma : 127 Defa Okundu... Yorum Yap

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında vefat eden eski Başbakanlardan, Anavatan Partisi Eski Genel Başkanı A.Mesut Yılmaz  için memleketi Rize’de Şeyh Cami önünde 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanın da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kılınan öğle namazının ardından, gıyabi cenaze namazına, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize eski Milletvekili Ahmet Kabil, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, RTEÜ Rektör Hüseyin Karaman, AK Parti İl Başkanı İshak Alim, MHP İl Başkanı İhsan Alkan, CHP İl Başkanı Saltuk Deniz, İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Özyanık  Sivil toplum Kuruluş Başkanları ve  çok sayıda vatandaş katıldı.

Gıyabi cenaze namazında bir konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin; 48. Hükümetimizin Başbakanı Merhum Mesut Yılmaz için Milliyetçi muhafazakar iyi bir devlet adamıydı dedi. Başkan Metin,”Vefa karşılık beklemeden sevebilmek, Bağlılığını gösterebilmek, Merhamet gösterebilmektir. Kısa bir sürede bugün burada toplanan Rize’li, ahde vefayı iyi değerlendiren bir şehir olduğu için bu şehirde ve sizler arasında olduğumdan bu şehre hizmet etme şerefine layık olduğumdan tekrar gurur duydum. Bizleri bir araya getiren merhum Başbakanımız A. Mesut Yılmaz’ada Allahtan Rahmet Ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş