.RİZESPOR SEVDALISI VE ESKİ YÖNETİCİSİ RİZE DOSTUESKİ SSK BÖLGE MÜDÜRÜ RESSAM AVNİ OCAK VEFAT ETTİRize ve Rizespor dostu uzun yıllar Rize ilinde hizmetleri bulunan Rize Sosyal Sigortalar Eski Müdürü Avni Ocak vefat etti. 29 Mart 2021 Pazartesi Günü memleketi Trabzon’da toprağa verilecek. 28 Ocak 1968 tarihinde Rize Sosyal Sigortalar Kurumu’na kurucu müdür olarak atandı. Rize..

Tarih : Okunma : 25 Defa Okundu... Yorum Yap

.
RİZESPOR SEVDALISI VE ESKİ YÖNETİCİSİ RİZE DOSTU
ESKİ SSK BÖLGE MÜDÜRÜ RESSAM AVNİ OCAK VEFAT ETTİ
Rize ve Rizespor dostu uzun yıllar Rize ilinde hizmetleri bulunan Rize Sosyal Sigortalar Eski Müdürü Avni Ocak vefat etti. 29 Mart 2021 Pazartesi Günü memleketi Trabzon’da toprağa verilecek.

28 Ocak 1968 tarihinde Rize Sosyal Sigortalar Kurumu’na kurucu müdür olarak atandı. Rize Sosyal Sigortalar Müdürü ve bölge müdürü olarak yirmi bir hizmet etti. Rize’de görev aldığı süre içerisinde işverenlerimize, sigortalılarımızı ve Rizelilere düzenli disiplinli, verimli ve çok başarılı hizmetler vererek Rize ünitesini kurum üniteleri arasında örnek bir kuruluş haline getirmişti. Gerek kurumun düzenli disiplinli, verimli ve başarılı çalışmalarıyla gerekse Rize’nin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerindeki hizmet ve katkıları ile ilin valilerince, kurum genel müdürlüğünce takdirnamelerle ödüllendirilmişti. Rize Hastanesi 125 yataklı Tevsii İkmal İnşaatını kısa zamanda bitirerek hizmete sokulmasını sağlamıştı. Sigorta Müdürlüğü görevi dışında Çayeli ilçesindeki kurumun dispanser binasını kısa sürede 74 yataklı Çocuk ve Kadın Hastalıkları Hastanesine dönüştürerek hizmete girmesini sağlamıştı. Rizespor Yönetim Kurullarında on yıl görev yaptı. Bir dönem ikinci başkan olarak hizmet verdi. Göreve başladığı dönemde Rizespor 3. Ligde yer alıyordu. Rizespor 3. Ligde şampiyon olurken Avni Ocak da yönetimde yer alıyordu.

1989 yılında İstanbul Bakırköy Sosyal Sigortalar Müdürlüğü’ne atandı. 1 Şubat 1992 tarihinde yaş haddinden emekli oldu. Ayrıca Ressam olan Avni Ocak çık sayıda sergi açmıştı.

17 Eylül 201 tarihinde Atatürk’ün Rize Ziyareti anısına Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Atatürk ve Rize konulu bir fotoğraf sergisi açmıştı.

Emekli SSK Bölge Müdürü Avni Ocak’ın cenazesi 28 Mart 2021 Pazar Günü saat 14.00 de Trabzon İskenderpaşa Camii’nden kaldırıldı. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun…

Fatih Sultan KAR / İST

İlk yorumu siz yazın