3.GASTRO RİZE GÜNLERİ 13-15 EKİM’DE

3.GASTRO RİZE GÜNLERİ 13-15 EKİM’DE BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN’’RİZEMİZİ HER YÖNÜYLE TANITMAK ZORUNDAYIZ, YEMEKLERİMİZ MARKADIR’’ İSMET KÖSOĞLU RİZE-13.15 Ekim günlerinde yapılacak 3.Gastro Rize Günleri konusunda Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin basını bilgilendirme toplantısı yaptı. Kahvaltılı Basın Toplantısında Belediye Başkanı Kıymetli Basın Mensupları, Sevgili Hemşerilerim, Bu yıl üçüncüsü düzenleyeceğimiz Gastro Rize Festivalimizin basın toplantısı için bir..

3.GASTRO RİZE GÜNLERİ 13-15 EKİM’DE
Tarih : Okunma : 12 Defa Okundu... Yorum Yap

3.GASTRO RİZE GÜNLERİ 13-15 EKİM’DE

BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN’’RİZEMİZİ HER YÖNÜYLE TANITMAK ZORUNDAYIZ, YEMEKLERİMİZ MARKADIR’’

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-13.15 Ekim günlerinde yapılacak 3.Gastro Rize Günleri konusunda Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin basını bilgilendirme toplantısı yaptı.

Kahvaltılı Basın Toplantısında Belediye Başkanı Kıymetli Basın Mensupları, Sevgili Hemşerilerim, Bu yıl üçüncüsü düzenleyeceğimiz Gastro Rize Festivalimizin basın toplantısı için bir araya geldik. Tüm basın mensubu arkadaşlarıma katılımları için teşekkür ederim. Festivalimiz 13 Ekim 2023 Cuma Günü Açılıyor. Aynı gün Saat 17.00’de protokol açılışı yapılacak.3 gün sürecek, Pazar günü tamamlanacak. Öncelikle hayırlı olmasını, Rize’mize hayırlar getirmesini diliyorum. Rize’nin doğası, kültürü ve yöresel lezzetlerini tanıtacağımız festivalimiz ile Rize’nin sofrasını Türkiye ve dünyaya açıyoruz. Bu sofrada ne var? Çayımız, Balımız, Kavurmamız, Muhlamamız, Pepeçuramız, Kuru Fasulyemiz, Pidemiz, Enişte Lokumumuz, Baston Ekmeğimiz ve tabi ki Balığımız ( Hamsimiz ) var.

14 coğrafi işaretimiz var

Bu sofrada Lokal ve organik ürünlerimiz,14 coğrafi işaretli ürünümüz, mutfağımızın eşsiz tatları var. Bu festivali neden yapıyoruz? Rize için yapıyoruz. Yeme içme sektörümüz için yapıyoruz. Turizm sektörünün gelişmesi için yapıyoruz. Eşsiz kültürümüzü tanıtmak için yapıyoruz. Rize için hedefimiz; Şehrimizi tanıtmak, Varlıklarımızdan, zenginliklerimizden, güzelliklerimizden Herkesi haberdar etmek, Rize’nin marka değerini geliştirmek. Rizeli hemşerilerimiz için hedefimiz; Bir araya gelmek, tatlarımızı ve müziğimizi birlikte yaşamak. Sohbette, muhabbette, sofrada buluşmak. İşletmecilerimiz için hedefimiz; Daha çok iş yapmalarının yollarını aramak, Markalaşmalarına katkıda bulunmak, Her işletmenin bereketini artırmak.

Turizm sektöründe payımızı arttırmak isteriz

Turizm sektörü için hedefimiz; Turizm pazarından aldığımız payı büyütmek. Turizm ekonomisine Rize’nin adını yazmak. Misafirlerimiz için hedefimiz; Rize’nin değerleri, kokuları, tatlarıyla onlara eşsiz bir deneyim yaşatmak. Kendileri ve sevdiklerini Festivalden sonra da Rize’de daha çok ağırlamak, Onları eşsiz yaylalarımıza, kıyılarımıza, kültürümüze Horonumuza davet etmek. Bize has olanı paylaşmak. Paylaşarak zenginliklerimizi çoğaltmak. Geçtiğimiz 2 yıl Bu hedeflerimiz için epey yol aldık. Hedeflerimiz için doğru yolda olduğumuzu

gördük. Bu yıl daha tecrübeliyiz. İnşallah hedeflerimiz için daha büyük yol alacağız. Başta söyledim: Bu yıl, 13-15 Ekim günleri arasında Sahil Otopark ’ta gerçekleşecek festivalimiz, dolu dolu 3 gün devam edecek.

30 ünlü Gastro duayenini ağırlayacağız

Hem lezzet, hem duygumuzun yer aldığı dolu dolu bir festival programı hazırladık. Festivalimizde Türkiye’nin önemli 30 şefi ve gastronomi duayenini ağırlayacağız. Festival alanında Rize’nin kendine has ürünlerini ve lezzetlerini yorumlayacakları etkinlikler yapacaklar. Buradaki deneyimlerini daha sonra Türkiye ile paylaşacaklar. Festival alanında; ÇAYKUR dahil 60’dan fazla yerel üreticimizin katılımıyla Rize mutfağının lezzetleri ile lokal ürünlerinin tadımları ve satışlarının gerçekleştirileceği lezzet stantlarımız ve geleneksel el sanatları stantlarımız bulunacak. Rize’mizin enerjisi yüksektir.

Sevgili Rizeli Hemşerilerim, Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz GastroRize Festivalimiz Artık Rize’nin bir markasıdır. Toprağa atılan Tohum tuttu. Büyümeye serpilmeye başladı. Şehrimizin bu markasını Hep birlikte büyütüyoruz, büyüteceğiz. Festivalde katkısı bulunan, bütün sivil toplum kuruluşlarımıza, esnafımıza, çalışanlarımıza, festival ekibine teşekkür ediyor, misafirlerimizi Rize’nin neşesiyle, bitmeyen enerjisiyle buluşmaya davet ediyorum. Hayde Festivale! Sağ olun, var olun’’dedi.

İlk yorumu siz yazın

betnis giriş
betnis
yakabet giriş