VALİ ÇEBER, ŞEHİDİMİZİN İSMİ EBEDİYEN YAŞAYACAK

VALİ ÇEBER, ŞEHİDİMİZİN İSMİ EBEDİYEN YAŞAYACAK Şehit, Rize Eski İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin ismi; İyidere İlçesin girişinde yapılacak, Bölge Trafik Merkezi’nde yaşatılacak. Rize Valisi Kemal Çeber ve Milletvekillerimizin girişimleri, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’nun kabulüyle, İlimizin batı girişi niteliğinde olan İyidere İlçesinde eski güreş eğitim merkezinin yerine ve sahil yolu kenarına Makamında uğradığı silahlı..

VALİ ÇEBER, ŞEHİDİMİZİN İSMİ EBEDİYEN YAŞAYACAK
Tarih : Okunma : 11 Defa Okundu. Yorum Yap

VALİ ÇEBER, ŞEHİDİMİZİN İSMİ EBEDİYEN YAŞAYACAK

Şehit, Rize Eski İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin ismi; İyidere İlçesin girişinde yapılacak, Bölge Trafik Merkezi’nde yaşatılacak.

Rize Valisi Kemal Çeber ve Milletvekillerimizin girişimleri, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’nun kabulüyle, İlimizin batı girişi niteliğinde olan İyidere İlçesinde eski güreş eğitim merkezinin yerine ve sahil yolu kenarına Makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu Şehit olan İl Emniyet Müdürümüz Altuğ Verdi adına Bölge Trafik Merkezi yapılması kararlaştırıldı.

Rize Valisi Çeber’ın konuya ilişkin yaptığı açıklamada; Rahmetli şehidimiz bu binayı çok önemsiyordu. Rize’ye geldiğimin ilk ayı içinde 2 kez beni oraya götürerek bu yatırımın önemini anlattı. Ahde vefa ve özellikle Şehide hürmet ve vefa bizim kültürümüzün şiarındandır, kadirşinas Rizeli hemşerilerimizin böyle bir istek ve beklentisi vardı diyerek, Şehit Altuğ Verdinin isminin yaşatılacağı Bölge Trafik Merkezi Proje Çizim İhalesi’nin 7 Mart tarihinde yapılacağını, çizimin yaklaşık 3 ay içinde tamamlanmasının öngörüldüğü ve akabinde binanın yapım ihalesine çıkılacağını söyledi. Destekleri için Sn. İçişleri Bakanımıza teşekkür ederek, Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

Haber: Bayram Ali Kavalcı