AK PARTİ RİZE TEŞKİLATINDAN KUDÜS AÇIKLAMASINA TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

AK PARTİ RİZE TEŞKİLATINDAN KUDÜS AÇIKLAMASINA TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ Türkiye genelindeki, AK Parti teşkilatları 81 ilde Cuma namazının ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasına tepki gösterdi. Rize’de de AK Parti İl ve ilçe teşkilatları Cuma namazının ardından, Sahil Camisi alanında binlerce kişinin katıldığı bu hukuksuz kararı basın açıklamasıyla kınadılar. AK Parti Rize İl başkanlığı..

AK PARTİ RİZE TEŞKİLATINDAN KUDÜS AÇIKLAMASINA TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ
Tarih : Okunma : 6 Defa Okundu. Yorum Yap

AK PARTİ RİZE TEŞKİLATINDAN KUDÜS AÇIKLAMASINA TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Türkiye genelindeki, AK Parti teşkilatları 81 ilde Cuma namazının ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasına tepki gösterdi. Rize’de de AK Parti İl ve ilçe teşkilatları Cuma namazının ardından, Sahil Camisi alanında binlerce kişinin katıldığı bu hukuksuz kararı basın açıklamasıyla kınadılar.

AK Parti Rize İl başkanlığı adına açıklamayı İl başkanı Muhammed Avcı’nın İl dışında bulunması nedeniyle, Ak Parti Rize il başkan yardımcısı Av. Yunus Çoruh yaptı.

İl başkan yardımcısı, Av. Yunus Çoruh yaptığı açıklamada, Trump’ın Kudüs açıklamasıyla hukuksuz bir davranış sergilediğini ve Müslümanlar olarak Kudüs ün kırmızıçizgileri olduğunu belirtti.

Çoruh açıklamasında şunları söyledi, “ Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arap’ıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.” dedi. Haber: Bayram Ali Kavalcı

İlk yorumu siz yazın