SON DAKİKA

Haberimrize.com  –  Rize Haberleri, Rize Haber, Rize Spor, Karadeniz, Karadeniz Haberleri

14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
Bu haber 14 Mart 2019 - 13:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Spread the love

14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi ve sağlık hizmetlerinde ulaşılan nokta, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergeleri arasında yer almaktadır.

İnsanlığın en temel ihtiyaçlarından birisi de sağlığının koruması ve sağlığını kaybettiği zaman onu tekrar geri kazanmasıdır. Bu iki faaliyetin yapılabilmesi için sağlık çalışanlarının rolü çok büyük ve hayatidir.

Tıp alanında her gün yeni gelişmeler kaydedilmektedir. Bu gelişmelerin paralelinde ülkemizde de sağlık sektöründe; insan kaynağı, niteliği ve sunulan sağlık hizmetlerinin etkinliği bakımından, üst düzey standartlar yakalamıştır. Bu doğrultuda Rize’de de sağlık alanında gerek fiziki gerekse insan kaynağı bakımından önemli mesafeler alınmıştır.

Bu gelişmeler sonucunda; Türk tıbbı, dünyada yaşanan gelişmelerin hiçbir zaman gerisinde kalmamış, doktor ve sağlık çalışanlarımız sürekli kendilerini geliştirmişlerdir. Bunun neticesi olarak birçok komşu ülke ve Avrupalı hastalar, artık kendilerini Türk hekimlerine emanet etmektedirler.

14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle memleketimizin her köşesinde bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Kemal ÇEBER

Vali

Örnek Resim
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
Örnek Resim
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA